Mājīgajā Garkalnes kultūras centrā notika Latvijas petankistu sezonas noslēguma vakars. Pasākumā tika izvērtēti sezonas starti, rezultāti un sasniegtais kopumā petankas attīstībā un popularizēšanā.

Interaktīvo vakaru vadīja mūziķis un televīzijas ētera personība Andris Kivičs, kurš atzīmēja, ka būtībā šis pasākums ir domāts, lai pateiktos spēlētājiem un visai petanka sabiedrībai par labi padarīto darbu. Savukārt Latvijas Petanka sporta federācijas prezidents Juris Silovs savā uzrunā vērsa uzmanību nevis kādam konkrētam sasniegumam, bet sasniegtajam kopumā. Šī sezona apstiprināja, ka mēs augam gan meistarībā, gan klubu attīstībā, jo mūsu “skolotājus” petankā igauņus un lietuviešus esam panākuši un apsteiguši.

Latvijas petanka kartē šogad ir parādījušies vairāki jauni centri: Ērģeme, Lapmežciems un Rīga. Pateicoties Ērģemieša Imanta Zvirbuļa aktivitātēm un Ērģemes pašpārvaldes un Valkas novada domei ir izveidoti jauni petanka laukumi. Tāpat jāsaka paldies Rīgas domei par Lucavsalā jaunizveidotiem skaistiem laukumi, kur nākošgad risināsies Pasaules Strādājošo Sporta spēles.

Liels paldies tika izteikts visām pašvaldībam (Garkalne, Ropaži, Salaspils, Carnikava, Ikšķile, Ventspils), kas atbalsta un popularizē šo sporta veidu. Tāpat prezidents novēlēja veiksmīgus startus Latvijas veterānu un junioru izlasēm Eiropas čempionātā Monako, Latvijas vīriešu izlasei, kas pirmo reizi izcīnīja tiesības piedalīties Pasaules čempionātā Madagaskarā, kā arī Evai Martinsonei un Edgaram Silovam pirmo reizi Latviju pārstāvot Eiropas čempionātā vieniniekiem Halmstādē, Zviedrijā.

Vakara gaitā tika godināti reitinga godalgoto vietu ieguvēji junioriem: Laura Lēnerte (SK “Petank Ikšķile”), Sandis Dzenītis (SK “Boule”), Kristaps Stepiņš (JRFPC “Upesciema Warriors”), sievietēm: Eva Martinsone (“Ventspils Kērlinga klubs”), Agita Lejniece (SK “Boule”), Jekaterina Soika (SK “Rīgas Petanka”) un vīriešiem: Māris Miglāns (SK “Upesciems”), Edgars Silovs (JRFPC “Upesciema Warriors”), Denijs Kuzma (SK “Upesciems”).

Vakara gaitā tā dalībnieki atcerējās sezonas spilgtākos notikumus, kuriozus, petanka pirmsākumus Latvijā, kā arī Ginta Miglāne sadarbībā ar Andri Kiviču sacerēja petankas himnu. Neskatoties uz to, ka izlasēm sezona vēl turpinās, visiem valstsvienību spēlētājiem tika novēlēts veiksmīgi noslēgt sezonu un gūt vēl labākus panākumus jaunajā sezonā!

Jānis Erenbergs