25. un 26. jūlijā Piedzīvojumu parkā notika starptautisks petankas turnīrs ”Ventspils 2020”. Turnīrs, kas norisinājās jau vienpadsmito reizi, ir izveidojies par nozīmīgākajām sezonas sacensībām petankā Ventspilī.
Iepriekšējos gadus Ventspils kērlinga kluba petankas sekcija rīkoja divu dienu starptautiskas sacensības tikai trijnieku komandām (tripletiem), šogad tika aizsākts jauns sacensību formāts – trijnieku komandas par Ventspils kausiem cīnījās sestdien, bet svētdien dalībnieki sacentās dubultspēlēs.
Turnīrā piedalījās 14 trijnieku un 22 dubultspēļu komandas ar spēlētājiem no trīs valstīm – Francijas, Lietuvas un Latvijas.
Abās sacensību dienās pirmajai spēlei pretiniekus noteica izloze, tālāk tika aizvadītas trīs spēļu kārtas pēc Šveices sistēmas, kam sekoja finālturnīrs, kurā trīs spēlēs par Ventspils kausiem cīnījās astoņas labākās komandas, bet pārējās cīnījās par augstāku vietu grupā un turnīra kopvērtējumā.
Cīņā par zelta kausu ventspilnieku trijnieks (Nauris Bogdanovičs, Andris Padrevics, Raido Blumbergs) bija spiests piekāpties meistarīgai komandai ”International”, kuras sastāvā bija apvienojušies Latvijas, Lietuvas un Francijas spēlētāji (Edgars Silovs, Linas Budrikas, Anthony Di Marco). Savukārt, cīņā par bronzas kausu satikās komanda ”Nyons” (Agita Puriņa, Lelde Stūre, Patriks Audiarns) un ”KIA’ (Kristaps Stepiņš, Alvis Zīriņš, Inga Apmane)’, rezultātā uzvarēja Nyons komanda, atstājot ”KIA” ceturtajā vietā.
Dubultspēlēs par turnīra pārsteigumu parūpējās Lelde Stūre (sporta klubs ”Petanks Ērģeme”) un Dens Neilands (”Lapmežciema ”Vikings””), kuri iekļuvuši finālturnīrā kā astotā komanda, ceturdaļfinālā pāŗspēja Agitu Puriņu un Patriku Audiarnu. Pusfinālā pieveica ventspilniekus Raido Blumbergu un Andri Padrevicu, bet finālspēlē, sīkstā cīņā spēja uzvarēt turnīra favorītus – Lilitu Ābelīti un Antoniju di Marko.
Savukārt, cīņā par bronzas kausu, Raido Blumbergs un Andris Padrevics bija pārāki par Imantu Zvirbuli (”Petanks Ērģeme”) un Dzintaru Seili (”Upesciems”).

REZULTĀTI

Kristaps Stepiņš
LPSF ģenerālsekretārs