13. maijā Rīgā, Teikas laukumos vienlaikus norisinājās divi Latvijas čempionāti – jauniešu vienspēlēs un jauniešu komandās.
Sacensības sākās ar komandu spēlēm, četrām komandām izspēlējot apļa turnīru, tiekoties divas reizes katram ar katru. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja pagājušā gada čempioni – Bruno Paļeļunas. Gusts Mistris, Ralfs Broks (visi no SBC Rīga), uzvarot visas 6 spēles ar vidēji 13 iegūtiem punktiem un tikai ar 2 ielaistiem. Šogad arī izpalika cīņa par otro vietu sacensībās, jo otrās vietas ieguvēji (Edgars Medenieks, Egīls Stepiņš, Jorens Stepiņš) izcīnīja 4 uzvaras un vienīgos zaudējumus cieta pret čempioniem. Trešajā vietā sacensību jaunākā komanda no SBC Rīga – Leo Paļeļunas, Hugo Paļeļunas un Harijs Broks, kuri cīņā par trešo vietu, vienu spēli nospēlēja neizšķirti 7:7 un uzvarēja 11:9, komandu no JRFPC Upesciema “Warriors” – Reinis Rugens, Krišjānis Balodis un Alekss Kanatjevs.
Vienspēlēs piedalījās 9 spēlētāji, pa četriem spēlētājiem no JRFPC Upesciema “Warriors” un SBC Rīga, kā arī viena spēlētāja no SK “Petanks Ērģeme”. Pēc izspēlētām četrām Šveices sistēmas spēlēm, spēlētāji noteica vietas pirms izslēgšanas spēles, kā vienīgajam ar visām uzvarām esot Gustam Mistrim (SBC Rīga). Ceturtdaļfinālos uzvaras izcīnīja spēlētāji, kuri arī pēc Šveices sistēmas bija augstāk par savu pretinieku, izņemot vienu spēli, kurā Edgars Medenieks spēja revanšēties pret Ralfu Broku par zaudējumu pirmajā Šveices kārtā. Pusfinālos stabili un droši turpināja spēlēt Gusts Mistris, kurš uzvarēja Egīlu Stepiņu, bet otrā pusfinālā vēlreiz Edgars Medenieks spēja revanšēties par zaudējumu Šveices sistēmā, šoreiz pret Bruno Paļeļunasu. Finālā Gusts Mistris uzvarēja Edgaru Medenieku un kļuva par jauniešu vienspēļu čempionu, uzvarot visas septiņas spēles. Otrajā vietā Edgars Medenieks, bet spēlē par trešo vietu, Bruno Paļeļunas uzvarēja Egīlu Stepiņu.
Latvijas petanka sporta Federācija saka milzīgu paldies visiem iesaistītajiem dalībniekiem. Gan sportistu vecākiem, gan sacensību organizatoriem – SBC Rīga un īpaši Paļeļunasu ģimenei. Tāpat vēlamies pateikties Egilam Lejniekam par palīdzību un sagādātajiem apstākļiem, lai šīs sacensības būtu iespējams rīkot tieši Teikā!

LPSF Prezidents Kristaps Stepiņš