Šī gada 10. oktobrī Lucavsalas laukumos norisinājās pirmais Rīgas atklātais čempionāts petankā. 16 vīriešu komandas un 10 sieviešu komandas cīnījās par uzvaru, lai kļūtu par pirmajiem Rīgas čempioniem, jo šis turnīrs tiek plānots kā ikgadējs. Nelielajam lietum līstot, par čempioniem sieviešu turnīrā kļuva Latvijas izlases un Latvijas čempionāta ranga pirmo divu vietu ieguvējas – Ginta Miglāne un Lelde Stūre (abas no SK Petanks Ērģeme). Otrajā vietā, finālā piekāpjoties iepriekš minētajām spēlētājām, BSK Boule un Ventspils kērlinga kluba jauktais divnieks – Agita Lejniece un Aida Pētersone. Spēlē par trešo vietu (starp diviem Rīgas Petankas divniekiem) šoreiz uzvarēja Ļubova Izotkina, Anna Ieva Gulbe un Beāte Blūma.
Vīriešu sacensības izvērtās ar daudziem pārsteigumiem. Spēlē par trešo vietu, kur līdz pat pēdējam bumbas metienam nevarēja zināt, kā beigsies spēle, labāki tomēr izrādījās Vilnis Frēlihs un Imants Zvirbulis (BSK Boule un SK Petanks Ērģeme), uzvarot Vladimiru Beliju, kurš spēlēja kopā ar diviem gados ļoti jauniem puišiem, kurus pats arī aktīvi trenē. Finālspēlē (bez laika ierobežojuma) ar rezultātu 13:6 uzvarēja un kļuva par čempioniem Juris Keišs un Kristaps Stepiņš. Otrajā vietā Latvijas trijnieku izlases spēlētāji no Ventspils – Raido Blumbergs un Andris Padrevics.
Organizatoru vārdā tiek teikts paldies visiem, kuri bija ieradušies un palīdzēja uzturēt sacensību gaisotni. Ir prieks par to, ka arī šajās sacensībās piedalījās ļoti daudz spēlētāju, kuriem šīs bija pirmās sacensības tik augstā līmenī. Uz tikšanos nākamgad!

REZULTĀTI

Kristaps Stepiņš