No 18. līdz 21. novembrim, nedēļu pēc sieviešu un jauniešu pasaules čempionāta, norisinājās vīriešu pasaules čempionāts Spānijā, Santa Susannā. Sacensību norises vieta, laikapstākļi un laukumi nemainīgi. Latvijas izlasi šajās sacensībās pārstāvēja Ventspils kērlinga kluba spēlētāji – Raido Blumbergs, Andris Padrevics un pieaicinātais spēlētājs no JRFPC Upesciema Warriors – Kristaps Stepiņš.
Nedaudz saudzīgākos apstākļos, bez lietus un stipra vēja, bet joprojām mitros laukumos, pirmajā sacensību dienā tika izspēlētas TIR sacensības līdz pusfināliem. TIR sacensībās kopumā piedalījās 48 valstis un rezultāti kā ierasts bija ļoti augsti. Latviju pārstāvēja Raido Blumbergs, kuram šoreiz 11 punkti, lai kvalificētos otrajai kārtai bija nepieciešami vismaz 33 punkti. Ar atkārtotu Latvijas rekordu – 44 punkti, šajās sacensībās pēc pirmās kārtas tiktu iegūta 8. vieta, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam bija nepieciešami vismaz 49 punkti. Pēc skatītāju un sacensību organizatoru vārdiem šīs esot bijušas interesantākās un vienas no saspringtākajām sacensībām TIR, kādas ir notikušas pēdējos čempionātos. Par uzvarētāju kļuva Dylan Rocher no Francijas, kurš ar savu pirmspēdējo metienu ieguva nepieciešamo pārsvaru, lai uzvarētu Diego Rizzi no Itālijas (45 punkti pret 40 punktiem). Dalīta trešā vieta mājiniekam no Spānijas – Jesus Escacho un Ibrahim Arslantas no Turcijas.
Pirmie pretinieki Latvijas izlasei tika izlozēta komandai mazpazīstamā Portugāles izlase, izlase pret kuru nevienās sacensībās nebija spēlēts. Punktu punktā spēlējot visu spēli, Portugāles izlases spēlētāji pēdējā izspēlē izvēlējās nospēlēt mazliet riskanti, spēlējot izspēli uz 6 metriem un mēģinot izsist visas pretinieku bumbas. Portugāļu taktika attaisnojās, izsistas visas nepieciešamās bumbas, iegūti 4 punkti un ar rezultātu 13:8, uzvaru varēja svinēt Portugāle. Nepāra komandu skaita dēļ (47), radās situācija, kad vienai komandai tika piešķirta automātiskā uzvara bez spēlēšanas (13:7), šoreiz tā iekrita Latvijas izlasei, jo viena izlase – Koreja, piedalījās tikai TIR izsišanā,
Trešajā spēlē pretinieki – Anglija, kura spēles sākumā izvēlējās malā nosēdināt savu komandas galveno sitēju. Līdz ar to Latvija prata iegūt punktus un izvirzīties vadībā ar rezultātu 7:0, bet Anglijai veicot spēlētāju maiņu, spēle pamainījās uz pretējo pusi. Anglija nomainīja savu spēles stilu, distanci, izsišanas biežumu un sagādāja grūtības Latvijai, jo katra kļūda un nepieliktā bumba deva priekšrocību angļiem. Līdz ar to Latvijas spēlētāji vairs nespēja saņemties un spēli noturēt līdzvērtīgi, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 8:13.
Kā trešie pretinieki ceturtās kārtas un otrās dienas pēdējā spēlē Latvijas izlases pretinieki bija Krievijas petanka federācijas komanda ar jau pazīstamākiem spēlētājiem komandā. Lai arī sākums abām komandām nebija labākais – abpusēji ļoti daudz kļūdu – spēles vidusdaļā Latvijas izlase prata nospēlēt mierīgāk un prātīgāk, kas attaisnojās ar punktu iegūšanu un uzvaru ar rezultātu 13:5.
Sacensību trešajā dienā pretinieks – Beļģija – komanda, kuras sastāvā spēlēja gan pasaules, gan Eiropas čempionātos medaļas ieguvuši spēlētāji. Spēles likme bija ļoti augsta, uzvarētājs kvalificējas TOP24, zaudētājs turpina cīņu Nāciju kausā. Lai arī spēle tika aizvadīta ļoti agrā, vēsā rītā, tā noteikti bija priekšrocība Latvijai, kuras spēlētāji ir spēlējuši šādos apstākļos neskaitāmas reizes. Spēli sākot gandrīz pie tukšām tribīnēm, Latvijas izlase pārsteidza gan pretiniekus, gan daudzus klātesošos un pie rezultāta 10:5 par labu Latvijai, skatītāju tribīnes jau bija pilnas, bet, protams, atbalsts tika veltīts tikai Beļģijas izlasei. Diemžēl, nedaudz atgādinot pirmo spēli pret Portugāli, arī šeit Beļģija riskējot vienā izspēlē, bet sitot precīzi ieguva 5 punktus un salauza spēli. Beigu rezultāts 13:10 Beļģijas izlases labā.
Diemžēl, pēc šī zaudējuma Beļģijai, kurā tika atdots daudz emociju, laukums tika pamests ar vilšanos, jo tika pieļautas nevajadzīgas kļūdas pēdējās trijās izspēlēs. Nāciju kausā spēle pavisam nepadevās. Abi pretinieki – Norvēģija un Malaizija bija Latvijas līmeņa komandas ar kurām varēja nospēlēt daudz labāk. Pret Norvēģiem zaudējums – 9:13, pret Malaiziju – 0:13.
Nāciju kausā bronzas medaļas ieguva Anglija, Šveice. Par uzvarētājiem kļuva Benina, bet Luksemburgai šoreiz otrā vieta. Aizraujošā un salīdzinoši ilgā finālā par pasaules čempioniem kļuva Francijas izlase, uzvarot mājiniekus Spānijas labāko komandu ar 13:10. Dalīta trešā vieta Itālijai un Somijai.

REZULTĀTI (čempionāts); REZULTĀTI (nāciju kauss); REZULTĀTI (Šveices sistēma)
REZULTĀTI (TIR)

Andris Padrevics
Latvijas izlases spēlētājs