No 18. – 23. novembrim, Kambodžas galvaspilsētā Pnompeņā norisinājās 17. pasaules čempionāts junioru un sieviešu komandām. Kopā piedalījās 27 junioru komandas no 26 valstīm un 48 sieviešu komandas no 46 pasaules valstīm. Junioru komandas sastāvā spēlēja Ando Paļeļunas, Bruno Paļeļunas un Andreijs Broks, treneris Andis Paļeļunas un delegāciju vadīja Raimonds Broks. Sieviešu izlases sastāvā spēlēja Laura Miglāne, Ginta Miglāne, Eva Martinsone un komandas labā roka, palīgs un atbalsts Dace Ida. Sākotnējā programmā tika paredzēts čempionātu sākt ar TIR*, bet kongresa laikā tika paziņots, ka būs atklāšanas spēle jau tajā pašā dienā. Izlozē tika izlozēts, ka tieši Latvijas sieviešu izlase spēlēs pirmo spēli pret Kambodžas pirmo komandu. Spēle norisinājās īpaši sagatavotā laukumā, arēna bija piepildīta ar vietējiem līdzjutējiem un spēli tiešraidē raidīja vietējā televīzija. Gaisa vidējā temperatūra ap +33.
Spēle iesākās visnotaļ cerīgi, pēc 1. izspēles rezultāts bija 3:0 un Kambodžas izlase veica spēlētāju maiņu, laukumā uznāca tā brīža trīskārtējā ( nu jau četrkārtēja) TIR* čempione un prieki Latvijas izlasei beidzās. Ar rezultātu 3:13 Kambodžas izlase pierādīja savu pārākumu.
Tālāk sekoja TIR* priekšsacīkstes junioriem. Šajā disciplīnā Latviju pārstāvēja Ando Paļeļunas. kurš ieguva 11. punktus, diemžēl ar to nepietiek, lai cīnītos tālāk. Kopvērtējumā Ando izcīnīja 25.vietu no 27 dalībniekiem. Pēc junioriem sekoja sieviešu priekšsacīkstes, Latviju pārstāvēja Ginta Miglāne, kurai izdevās iegūt 15 punktus un arī ar to ir par maz, lai cīnītos tālāk. Kopvērtējumā Ginta ieguva 30.vietu no 43 dalībniecēm.
Nākošajā dienā sākās komandu pirmās spēles. Mūsu junioriem pretim Kambodžas 2. komanda. Pretinieki spēcīgi, par to rāda arī rezultāts, mums zaudējums 0:13. Gan sievietes, gan juniori pirmajā kārtā piekāpjas Kambodžas izlasēm. Tālāk 2. kārta. Abām komandām atkal pretim ļoti spēcīgi pretinieki, sievietēm Zviedrijas izlase, junioriem Beļģijas izlase. Sievietes piekāpās ar rezultātu 1:13 un juniori piekāpās ar rezultātu 2:13.
3. kārtas izlozē junioriem tiek piešķirta automātiskā uzvara, jo piedalās nepāra komandu skaits, sievietēm jāspēlē pret Korejas izlasi. Ar rezultātu 13:4 sievietēm pirmā uzvara. Diena bija ļoti nogurdinoša un gara, bet spēka un optimisma pilni latvieši gaida 4. kārtas pretiniekus, lai jau nākošajā dienā dodos laukumā cīnīties.
Junioriem izloze diezgan nežēlīga, 4. kārtas pretinieki Itālijas izlase. Ar rezultātu 0:13 itāļi parāda savu pārākumu. Sieviešu izlasei pretim Ukrainas izlase. Arī sievietes piekāpjas, rezultāts 6:8
Tālāk 5. un noslēdzošā kārta. Izloze latviešu juniorus nesaudzē un pretim atkal Kambodžas izlase, tik šoreiz 1. komanda. Rezultāts 0:13. Sievietēm 5. kārtas pretinieces bija Dānijas izlase. Komanda nospēlēja ļoti labu spēli un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 10:2. Rezultāti pēc 5. kārtas: Juniori 25. vietā un sievietes 29. vietā ar iespēju cīnīties tālāk par Nāciju kausu.
Zināms, ka nākamās pretinieces sievietēm ir Turcijas pārstāves. Junioriem pretim stāsties Vjetnama. 3. dienas rīta pusē juniori piekāpjās Vjetnamai 11: 5 un vakarpusē Latvijas sieviešu izlase sāk spēli pret Turciju. Šo spēli ieradusies skatīties arī Turcijas vēstniece Kambodžā. Spēles gaita bija bija diezgan līdzīga abām komandām, bet beigās uzvara Latvijas izlasei 12:9. Tālāk 1/8 fināla spēle pret Itālijas izlasi. Šī bija spēle, kas no izlases prasīja gan emocionālo, gan fizisko izturību. Pietrūka vien mazliet veiksmes un ar rezultātu 12:13 diemžēl zaudējums un čempionāts beidzies arī sieviešu izlasei. Kopvērtējumā junioriem 25. vieta, sievietēm 25.-32. vieta. Vairāk rezultāti pieejami šeit: https://fipjp.org/index.php/en/world-championships-women/123-women-world-championships-2019
Par pasaules čempionēm kļuva Taizemes izlases spēlētājas, otrā vieta Laosas izlasei, trešā vietā Francijas 1. izlase.
Nāciju kauss Kanādas izlasei.
Par TIR* čempioni kļuva nepārspējamā kambodžiete Ke Leng.
Par junioru čempioniem kļuva Francijas izlase, finālā pārliecinoši pārspējot Laosas izlasi ( 13:1)
Nāciju kauss Beļģijas izlasei.
Par TIR* junioru čempionu kļuva taizemietis Rinkeaw Peempod.

Latvijas delegācija saka lielu paldies ģimenēm un atbalstītājiem.
Uz tikšanos laukumos.

* Precizitātes disciplīna

Laura Miglāne