Pasaules čempionāts sieviešu trijniekiem un TIR 2021
No 12. līdz 14. novembrim Latvijas sieviešu izlase, kuras sastāvā spēlēja Ginta Miglāne, Lelde Stūre, Eva Martinsone un Jekaterina Soika, piedalījās pasaules čempionātā sieviešu trijniekiem un TIR disciplīnā Spānijā, Santa Susanna pilsētā. Kopumā čempionātā piedalījās 37 komandas no 35 valstīm, kur no rīkotāja valsts Spānijas un iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētāju valsts Taizemes piedalījās divas labākās komandas.
Kā ierasts sacensības norisinājās noslēgtā telpā, šoreiz tenta angārā. Laukumi atradās no viesnīcām aptuveni 10-20 minūšu attālumā. Jau pirms čempionāta organizatori saskārās ar grūtībām, kad spēcīga vēja un lietus dēļ, daži no laukumiem pilnībā applūda un astoņi spēļu celiņi tika pārcelti ārpusē.
Pirmā diena sākās ar TIR precizitātes sacensībām un to rezultāts neietekmē trijnieku spēļu rezultātus. Pirmajā kārtā Ginta Miglāne ieguva 7 punktus, ar tiem gan bija par maz, lai kvalificētos nākamajai kārtai vai uzreiz ceturtdaļfinālam. Lai no pirmās kārtas automātiski kvalificētos ceturtdaļfinālam, bija jāiegūst vismaz 28 punkti, bet dalībai otrajā kārtā vismaz 22 punkti. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās Lietuvas sportiste Irma Bagdanavičiene, kura ar 28 punktiem kā pēdējā iekļuva ceturtdaļfinālā. Sievietēm par uzvarētāju kļuva Kambodžas izlases spēlētāja – Ouk Sreymon, kura finālā ar rezultātu 37:29 pārspēja Taizemes sportisti Thongsri Thamakord.
Pēc iepriekšējā dienā veiktās izlozes bija skaidrs, ka mums pirmās kārtas spēle trijniekiem būs jāaizvada pret Spānijas otro komandu. Diezgan vēsā, mitrā, trijnieku sacensību pirmās dienas rītā tika izlozēts laukums iekšpusē, bet arī tas joprojām bija mitrs un dažviet pat peļķes. Laika apstākļi neatbaidīja vietējo komandu atbalstītājus, kuri jau kuplā skaitā aizpildīja sacensību tribīnes tieši blakus laukumam, kurā sacentās Latvija pret Spāniju. Pusotru stundu ilgajā spēlē tā arī 13 punktus nesasniedza neviena izlase, bet ar rezultātu 10:7 spēcīgākas izrādījās mājinieces.
Otrajā spēlē pretī stājās Tunisija, laukums un atbalstītāju daudzums šoreiz pavisam cits – pretstats pirmajai spēlei. Diezgan ātri tunisietes ieguva pārsvaru un nesteidzīgi, bet ļoti precīzi (vidēji 40 sekundes vienai bumbas izmešanai), ieguva punktus gandrīz katrā izspēlē. Spēles beigu rezultāts 13:2 par labu Tunisijai.
Dažādu iemeslu dēļ trešā kārta tika pārcelta uz nākamās dienas rītu, bet pretinieks bija zināms – Malaizija. Šīs komandas spēles jau bija redzētas blakus laukumos un, savā ziņā, šī komanda nebija tik “sveša” kā pirmajās divās spēlēs. Rīta spēlē Latvijas izlasei padevās viss, turpretī, Malaizijas izlasei tālās distances sagādāja grūtības un beigu rezultāts 13:0 par labu Latvijai.
Ap dienas vidu arī Latvijai pienāca brīdis spēlēt āra laukumos un jāspēlē pret Krievijas petankas federācijas komandu. Šoreiz pretinieces bija vēl labāk zināmas – satiktas dažādās sacensībās, spēlēts pret viņām. Spēle ilgu brīdi bija diezgan saraustīta, punktus guva gan viena, gan otra komanda, kā arī t tika pieaicināts tiesnesis pie strīdīgas situācijas par kašonetu. Latvijai, veicot nelielu izrāvienu spēles vidū un izmantojot pretinieku komandas iekšējās domstarpības, spēles rezultāts noslēdzās pozitīvi Latvijai 13:5.
Bija skaidrs, ka pirmo divu zaudējumu dēļ Latvijai būs slikts buholca koeficients (pretinieku uzvaru skaits), tas nozīmēja, ka spēlē pret Zviedriju der tikai uzvara, lai kvalificētos TOP24. Zviedrietēm situācija bija identiska, zaudējuma gadījumā komanda paliks ārpus TOP24 un to zviedru treneris uzsvēra komandai pirms spēles. Lai arī spēles sākums liecināja, ka šī spēle, iespējams, noris identiskā virzienā kā mūsu pirmā spēle pret Spāniju – punkts punktā, tomēr zviedrietes spēja nospēlēt mierīgāk un precīzāk, līdz ar to izcīnot svarīgu uzvaru ar rezultātu 13:5.
Tas nozīmēja, ka cerības par TOP24 vairs nebija un pēc Šveices sistēmas 5. kārtām Latvija bija 26. vietā un turpināja cīņu Nāciju kausā. Pirmo kārtu izlaižot, jo komandu skaita dēļ veidojās nepāra “playoff”, otrajā kārtā jeb Nāciju kausa astotdaļfinālā pretī stājās Amerikas Savienotās Valstis. Lai arī pēc Šveices sistēmas spēlēm amerikānietes nebija daudz augstāk par Latviju, spēle parādīja, ka šī komanda spēlē ļoti stabili. Ar rezultātu 13:2 uzvarēja ASV un pēc uzvaras pret Latviju prata aizcīnīties līdz pat Nāciju kausa pusfinālam, kur piekāpās Marokas izlasei.
Ar to arī šis čempionāts sieviešu trijniekiem Latvijas izlasei bija beidzies ar dalīto 25.-32. vietu, Igaunijas izlase ierindojās 17.-24. vietā un Lietuvas labākās spēlētājas 33.-37. vietā. Par pasaules čempionēm vēlreiz kļuva Taizemes sportistes, otrā vieta Francijas izlasei, bet dalīta trešā vieta – Taizemes otrajai komandai un Tunisijai.
Latvijas sieviešu izlases delegācijas vadītājs
Kristaps Stepiņš
Jaunākie attēli
Kalendārs
- ZELTA BUMBA 2024
- 21.09.24 10:00 - 19:00
- Lucavsalas petanka laukumi, Rīga
- EČ trijnieki un TIR (jaunieši (U17) un juniori (U23))
- 3.10.24 00:00 - 23:59
- Isla Cristina (Spānija), Isla Cristina
- EČ trijnieki un TIR (jaunieši (U17) un juniori (U23))
- 4.10.24 00:00 - 23:59
- Isla Cristina (Spānija), Isla Cristina
- EČ trijnieki un TIR (jaunieši (U17) un juniori (U23))
- 5.10.24 00:00 - 23:59
- Isla Cristina (Spānija), Isla Cristina
- EČ trijnieki un TIR (jaunieši (U17) un juniori (U23))
- 6.10.24 00:00 - 23:59
- Isla Cristina (Spānija), Isla Cristina
- Baltic Masters MIX
- 12.10.24 00:00 - 23:59
- ,
- Latvija – Igaunija sadraudzības turnīrs
- 19.10.24 10:00 - 16:00
- Ērģemes petanka halle,
- Eiropas klubu kauss
- 7.11.24 00:00 - 23:59
- ,
- Eiropas klubu kauss
- 8.11.24 00:00 - 23:59
- ,
- Eiropas klubu kauss
- 9.11.24 00:00 - 23:59
- ,
- ZELTA BUMBA 2024