2.Pasaules čempionāts petankā vienspēlēs,mix un divnieku komandām no 2.-5.maijam norisinājās Spānijas pilsētā Almeria.Tiesības pārstāvēt Latviju izlases satāvā uzvarot atlases turnīrā ieguva Jekaterina Soika,Lelde Stūre,Edgars Silovs,Juris Silovs. Delegācijas vadītāja un trenera statusā LPSF deliģēja Aidu Pētersoni un Imantu Zvirbuli.
Pasaules petankas forumā piedalījās 51 valsts komandas.Tas ir rekordliels skaitlis,kas sākumā radīja spriedzi,tad apziņu,ka Latvija var! Ne visas valstis bija nokomplektējušas maksimālo izlasē pieļaujamo komandu skaitu,tāpēc katrā sacensību veidā mainījās konkurentu skaits.Spēles notika lielā hallē,laukumu segums īpašas problēmas nesagādāja un vienlīdz veiksmīgi varēja izpausties gan pointeri,gan „šāvēji”.Šis apstāklis radīja interesantas un līdzīgas spēles starp petankas līdervalstu un pārējo valstu petankas komandām.
Programma bija intensīva,bet noritēja viss raiti un organizēti Kā pl.9.00 sākām spēles hallē,tā pl.22.00 atgriezāmies viesnīcā.Bet katrs vakars noguruma vietā nesa sev līdzi apziņu,ka esam Latvija,ka mūs atpazīst,ar mums rēķinās un mūsu spēles piesaista citu valstu uzmanību.Jāpiebilst,ka Pasaules čempionātos pēc pamatturnīra,spēles par Čempiona titulu turpina tikai 1.-16.vietas ieguvēji.
Visaugstāko novērtējumu no Latvijas komandām sev pelnīti ieguva mūsu meitenes Lelde un Katja.Viņas iekļuva labāko 16 valstu skaitā,kur nevar nepieminēt sensāciju,kas izraisīja pastiprinātu interesi par Latviju – mūsu sieviešu divnieks uzvarēja mājinieku Spānijas 1 komandu ar rezultātu 13:4 ! Play off meitenēm pretī stājās Taizemes komanda.Arī te tika gūti 2 punkti.Kāpēc tas pieminēšanas vērts? Tāpēc,ka tika divas valstis pret Taizemi bija spējuša gūt 2 punktus – Vācija un Polija,nu arī Latvija.Rezultātā mūsu meitenēm šī bija spēle pret Pasaules čempionēm 2019.! Jekaterina Soika,Lelde Stūre – 14.vieta Pasaules čempionātā sieviešu divniekos! Apsveicams panākums un jauna lappuse Latvijas petankas vēsturē!
Edgaram „sīvās” spēlēs 24.vieta vīriešu vienspēlēs 48 komandu konkurencē!Atzīstams sniegums agresīvajās vīriešu vienspēlēs!Uzvarēja šveicietis Maiky Molinas.
Edgaram un Jurim tikai par vietu zemāk vīriešu divniekos 25.vieta no 48 komandām.Uzvarēja francūži Henri Lacroik,Philippe Suchaud.
Jurim un Katjai 32.vieta no 46 komandām.Jāpiebilst,ka viena uzvara būtu devusi max „lēcienu”uz augšu,vien pāris punktiņu pietrūka – manā skatījumā mix komandas bija visstiprāk nokomplektētākās ar vislielāko „nezināmo”,tāpēc interesantas un Latvijas mix atzīstams sasniegums Latvijai.Uzvarēja Taizemes komanda.
Leldei sieviešu vienspēlēs debija Pasaules čempionātā kā visjaunākajai dalībniecei.46 .vieta no 46.spēlētājām.Pieredze un mērķis tālākai attīstībai.Leldes darbaspējas,vēlēšanās iemācīties,apgūt,nenolaist rokas noteikti attaisnosies un to jau šai Pasaules čempionātā pierādīja spēlē pieredzējušas spēlētājas komandā !Uzvarēja francūziete Charlotte Darodes.
Gandarījums,lepnums,prieks,ka mēs ar Imantu kā treneri bijām daļiņa Latvijas Pasaules labāko petankistu forumā Spānijā !Paldies atbalstītājiem un visiem ,kas mīl petanku un vēlas sasniegt vairāk,iemācīties labāk ,gūt vietas augstāk!

Delegācijas vadītāja Aida Pētersone.