30. jūlijā Lapmežciema petanka laukumos vienlaikus notika divas Latvijas čempionāta sacensības – jauniešu komandām un veterānu komandām.
Jauniešu sacensībās startēja 3 komandas, kas ir par vienu mazāk kā pēdējos divos gados. Te jāpiebilst, ka Eiropas petanka federācija (CEP) ir lēmusi turpmāk Eiropas čempionātus jauniešiem – meitenēm un puišiem organizēt atsevišķi. Līdz ar to Latvijas čempionātā komandas tika veidotas, ievērojot izmaiņas, vienlaicīgi radot problēmas komandu komplektācijā. Čempionātā piedalījās 3 puišu komandas un neviena meiteņu komanda. Lai noteiktu uzvarētāju, komandas izspēlēja 2x katra ar katru. Uzvarot visas spēles, čempiona titulu 2022. gadā izcīnīja SBC Riga komanda ar Bruno Paļeļunasu, Ralfu Broku un Gustu Mistri sastāvā. Bruno šis jau ir ceturtais tituls pēc kārtas, gūta arī starptautiskā pieredze, tāpēc novēlam to likt lietā Eiropas čempionātā jauniešiem, kas notiks oktobrī Spānijā.
Cita situācija izvērsās veterānu čempionātā, uz kuru tika pieteikts rekordaugsts komandu skaits. Ja 2017.-2019. gadā startēja 5 komandas, 2020.gadā – 8 un pērn – 7, tad šogad jau 11. Vai iemesls rodams norises vietā (Lapmežciema laukumi un jūras tuvums pievelk dalībniekus) vai veterānu skaita pieaugumā, to raudzīsim nākamgad. Iepriekšējos gados čempiona noskaidrošanai vajadzēja izspēlēt katram ar katru pēc apļa principa, bet šogad jau bija nepieciešama 4 spēļu kvalifikācija pēc Šveices sistēmas un tai sekojošās izslēgšanas spēles. Pēc kvalifikācijas ar 4 uzvarām bija viena komanda (Inga Apmane, Aividss Švarcs, Juris Keišs), kas uzvarēja arī visas izslēgšanas spēles un izcīnīja čempiona titulu. Vissīvākā šai komandai izvērsās finālspēle, kurā rezultāts mainījās par labu te vienai, te otrai komandai, izskaņā rezultātam nonākot pat līdz 12:12, taču pēdējo punktu guva Ingas, Aivida, Jura komanda, atstājot 2.vietā pērnā gada čempionus Agitu Lejnieci un Egilu Lejnieku, kas šogad startēja kopā ar Aidu Pētersoni.
Sveicam čempionus un sakām paldies visiem dalībniekiem!
Čempionāts noticis ar Salaspils sporta nama atbalstu. Organizatoru vārdā īpašs paldies Aigaram Kronbergam par viesmīlību un laukumiem!

BSK Boule
Ieviņa Dzenīte

P.S. Aicinājums pievērst lielāku uzmanību čempionāta nolikumā noteiktajām prasībām par vienotām komandu formām, ko šoreiz viena komanda neievēroja.