7. jūlijā Ērģemē norisinājās Latvijas čempionāts petankā vīriešu vienspēlēs. 32 labākie vienspēļu speciālisti Ērģemes laukumos cīnījās par čempiona titulu, vispirms aizvadot 5 kārtas pēc Šveices sistēmas, bet pēc tam 8 labākie turpināja cīņu par čempiona titulu.
Kā pārsteigumu var pieminēt ērģemieša Ingusa Ruņģa iekļūšanu labāko astotniekā, jo viņš čempionātam kvalificējās tikai priekšsacīkstēs. Līdz finālam bez sarežģījumiem aizkļuva favorīts Edgars Silovs (Upesciema Warriors), kurš 1/4 finālā pārspēja Ingusu Runģi (SK Petanks Ērģeme), bet 1/2 finālā Egilu Lejnieku (BSK Boule). Kā arī iepriekšējā gada čempions Raido Blumbergs, kuram gan ceļš uz finālu bija smagāks, jo 1/4 finālā tikai ar 13:12 izdevās pārspēt Dāvidu Lindbergu (BSK Boule), bet 1/2 finālā, arī spraigā mačā, Juri Keišu (SK Upesciems).
Finālā vadībā izvirzījās un spēli kontrolēja Edgars Silovs, taču pie rezultāta 10:10 nospēlēja neveiksmīgi, ļaujot Raido Blumbergam ar skaistu sitienu gūt nepieciešamos 3 punktus un atkārtoti kļūt par Latvijas čempionu. Bronzas medaļa Egilam Lejniekam (BSK Boule), kurš pārspēja Juri Keišu (SK Upesciems).

Mārcis Krams
SK Petanks Ērģeme