Sestdien, 14. augustā, Ventspils Piedzīvojumu parkā notika Latvijas čempionāts petankā sieviešu dubultspēlēs. Čempionātā piedalījās vienpadsmit pāri no sešiem Latvijas klubiem – Ventspils kērlinga klubu pārstāvēja četras komandas, pa divām komandām no sporta kluba “Petanks Ērģeme” un Jauniešu regbija, futbola un petankas sporta kluba “Upesciema Warriors”, pa vienai komandai no sporta klubiem “Boule”, Rīgas petanka un Lapmežciema Vikings. Atbilstoši Latvijas čempionāta nolikumam, komandas aizvadīja piecas spēļu kārtas pēc Šveices sistēmas, pēc kurām astoņas labākās izspēlēja finālturnīru.
Pēc ceturtdaļfināla spēles cīņu par medaļām no ventspilniecēm turpināja tikai Agita Puriņa un Inga Apmane, kas iekļuva pusfinālā ar rezultātu 10:9 pārspējot Agitu Lejnieci un Ieviņu Dzenīti no sporta kluba “Boule”. Pusfinālā ventspilniecēm ar viena punkta pārsvaru nācās atzīt ērģemiešu Leldes Stūres un Jekaterinas Soikas uzvaru (9:10). Otrajā pusfināla spēlē arī pārākas bija ērģemietes – Laura un Ginta Miglānes ar 13:6 uzvarēja Lilitu Ābelīti un Jeļenu Silovu.
Par Latvijas čempionēm atkārtoti kļuva Lelde Stūre un Jekaterina Soika no sporta kluba Petanks Ērģeme”, pārliecinoši (13:2) uzvarot savas kluba biedrenes Gintu Miglāni un Lauru Miglāni, bet cīņā par bronzas medaļām Ventspils kērlinga kluba spēlētājas Agita Puriņa un Inga Apmane ar rezultātu 13:3 arī pārliecinoši uzvarēja Lilitu Ābelīti un Jeļenu Silovu no Upesciema Warriors.
Savukārt, cīņā par piekto vietu satikās ventspilnieces, kur ar rezultātu 13:8 Eva Martinsone un Aida Pētersone pārspēja Aiju Rudzīti un Guntu Milleri, bet septīto vietu izcīnīja Boules komanda Agita Lejniece un Ieviņa Dzenīte, ar rezultātu 13:3 pārspējot Sanitu Neilandi un Lauru Martinsoni no Lapmežciema.
Paldies visām komandām par sportisku atmosfēru, disciplinētību un petankas spēles ētikas ievērošanu. Uzvarēja šodien labākās, un ērģemietes Lelde Stūra un Jekaterina Soika pelnīti nākamgad kopā ar ventspilniekiem Raido Blumbergu un Andri Padrevicu varēs startēt Eiropas un Pasaules čempionātos.
Paldies tiesnesim un sekretāram Ivaram Dzenītim! Paldies Ventspils kērlinga kluba petankas sekcijas vadītājam Andrim Padrevicam un Ventspils Piedzīvojumu parkam – viss bija labākajā kārtībā, vietā un laikā! Bija gara, grūta un diezgan vējaina diena, bet prieks par komandām, kas parādīja tiešām labu petankas spēli.
Latvijas čempionāts petankā turpināsies vienspēļu disciplīnā – 28. augustā Upesciema stadionā notiks sacensības vīriešiem, bet 11. septembrī Ventspils Piedzīvojumu parkā sacentīsies sievietes.

REZULTĀTI

Inga Apmane,
Ventspils kērlinga klubs

2021. gada Latvijas čempionāta sieviešu dubultspēlēs medaļnieces

Medaļnieces (no kreisās): 2. vieta – Laura Miglāne un Ginta Miglāne (SK Petanks Ērģeme) 1. vieta – Jekaterina Soika un Lelde Stūre (SK Petanks Ērģeme) 3. vieta – Inga Apmane un Agita Puriņa (Ventspils kērlinga klubs)