Trešais Latvijas čempionāts petankā veterāniem notika Rīgā, 22. jūnijā, Teikas laukumos. Latvijā kopskaitā ir licencējušies 30 šī sporta veida veterāni, veterānes, kuriem ir 55 gadi vai vairāk. Šī gada LPSF biedru apstiprinātais nolikums noteica, ka šajā disciplīnā spēlētāji var veidot komandu no dažādiem sporta klubiem. Valsts čempionātā gatavību cīnīties par medaļām apliecināja 16 spēlētāji, veidojot piecas konkurētspējīgas komandas un pārstāvot četrus sporta klubus.
Gan pieredzējuši spēlētāji, gan veterānu debitanti aizraujošās spēlēs noskaidroja Latvijas čempionu un godalgoto vietu ieguvējus. Par spēļu spraigumu liecina tas, ka uzvarētājs dažās spēlēs tika noteikts pēdējos gājienos. Pēc ceturtās kārtas uz čempiona titulu pretendēja divas SK Boule komandas, kā arī Rīgas Petankas spēlētāji. Par medaļu turpināja cīnīties SK Ērģeme vīru trio – Mārtiņš Kreilis, Jānis Krams, Sergejs Kozlovs, kuri ar centību, rūpīgi pārdomātiem metieniem pēdējā spēlē ar 13:7 izcīnīja uzvaru un līdz ar to trešo vietu turnīrā. Atzīstams vidzemnieku panākums!
Uzvarot savā ceturtajā spēlē ar 13:4 Rīgas Petankas veterānus, par Latvijas čempioniem pirmo reizi kļuva Salaspils sporta kluba Boule komandas “Debitanti + 1” spēlētāji Vilnis Frēlihs, Ivars Dzenītis, Egils Lejnieks. Arī otro vietu ieguva šī kluba spēlētāji Agita Lejniece, Velta, Millere, Māris Silovs.

Ivars Dzenītis,
LPSF Valdes pārstāvis

 REZULTĀTI