11. jūnijā Ventspils Piedzīvojumu parkā notika Latvijas čempionāta petankā 1. posma spēles trijnieku komandām. Sacensību pirmajā posmā piedalījās 10 sieviešu un 13 vīriešu komandas no sporta klubiem ”Upesciems”, «Boule», «JRFPC Upesciema Warriors», “Petanks Ērģeme”, «Rīgas petanka» un Ventspils kērlinga kluba.

Ventspils laukumos labākā spēle izdevās Upesciema un Boules vadošajām komandām.

Sieviešu konkurencē ar sešām uzvarām par posma uzvarētājām kļuva komanda Upesciems (Ginta Miglāne, Laura Miglāne, Jekaterina Soika, Dace Ida), ar vienu Buholca koeficienta punkta starpību 2. vietā atstājot komandu «Boule-1» (Agita Lejniece, Velta Millere, Ieviņa Dzenīte). Trešo vietu, ar četrām uzvarām un labāko Buholca koeficientu starp visām konkurentēm, izcīnīja laukuma saimnieces – Aida Pētersone, Eva Martinsone un Evita Viļumova («Ventspils-2»). Ceturtajā vietā ierindojās sporta kluba «Rīgas Petanka» komanda (Rosita Būmane, Gaļina Sosņina, Natālija Lele).

Vīriešu konkurencē uzvarēja Upesciema vīri Māris Miglāns, Gatis Miglāns un Denijs Kuzma, kuri vienīgie spēja uzvarēt sešās spēlēs. Piecas uzvaras izcīnīja divas komandas – «Boule Red» un «Warriors-1», taču ar augstāku papildrādītāju 2. vietā ierindojās Boules pārstāvji Dāvids Lindbergs, Egils Lejnieks un Raivis Stepiņš, trešajā vietā atstājot Upesciema Warriors vīrus Edgaru Silovu, Kristapu Stepiņu un Juri Silovu. Ceturto vietu ar četrām uzvarām un augstāko Buholca koeficienta rādītāju izcīnīja Ventspils kērlinga kluba komanda (Raido Blumbergs, Andris Padrevics, Ēriks Viļumovs un Nauris Bogdanovičs).

Latvijas čempionāta posmu tiesāja Aida Pētersone un Māris Lācis, kuriem nācās ne tikai tradicionāli daudz mērīt, bet arī vairākkārt skaidrot situācijas, atbilstoši sacensību nolikumam un starptautisko noteikumu izmaiņām.

Latvijas čempionāta otrais posms notiks 8. jūlijā Ērģemē, kam 15. jūlijā Ropažos sekos finālturnīrs ar tikai četru labāko komandu dalību.

REZULTĀTI (VĪRIEŠI)
REZULTĀTI (SIEVIETES)

Uz tikšanos Ērģemē!

Ventspils kērlinga klubs