Jūlija beigās mūsu klubs (SK Upesciems) piedalījās Eiropas klubu kausa izcīņas atlases posmā Ženēvā (Šveice), kurā 27 valstu labākie klubi sacentās par ceļazīmēm uz finālturnīru, kurš novembra beigās un decembra sākumā norisināsies Francijā. Šveice mūs sagaidīja ar 37 grādu karstumu, kas šim reģionam bija rekords. Deviņos (ar vieglu tentu apjumtos) laukumos pilsētas centrālajā laukumā sacentās sešu valstu komandas.

Pirmā spēle ar Čehijas “Carreau Brno” atstāja mazu rūgtuma piegaršu, jo varējām un vajadzēja nospēlēt labāk. Tika zaudēti visi vieninieku mači, un pēc tam “izlieto ūdeni” sasmelt neizdevās. Zaudējums ar 11:20.

Otrās kārtas pretinieki no mums pazīstamā Luksemburgas kluba “Riganelli-Esch” parādīja savu spēku, uzveicot mūs ar 26:5. Šajā mačā abas uzvaras guva Katya (1x un 2x ar Juri). Komandas kopā sanākšanā pirms otrās sacensību dienas tika nolemts – “kapājam” par kluba godu, lai vai kas. Mūsu saliedētība nesa augļus. Slovāku klubs “La Boule Modra” tika pieveikts pārliecinoši ar 20:11. Tad arī klāt bija ilgākais un dramatiskākais mačs ar bulgāru klubu. Uzreiz pateikšu, ka spēle ilga 5 stundas un 30 minūtes. Pirms spēles kļuva skaidrs, ka uzvarētāji par 95% nodrošinās iekļūšanu finālposmā, tāpēc abas komandas bija gatavas smagam cīniņam. Vispirms tika izspēlēti seši vieninieku mači, pēc kuriem esam zaudētājos ar 4:8. Bulgāru līderi – Francijā dzīvojošie brāļi Ciril un Cedric Francisco, jau paredz savas komandas vieglu uzvaru, taču…  Sekojošos abus trijnieku mačus uzvar SK Upesciems ar 13:7 un 13:8, izvirzoties visā spēlē vadībā ar 14:8. Tas nozīmē to, ka līdz panākumam un ceļazīmei uz Franciju, jāuzvar viena no trijām dubultspēlēm. Taču bulgāri nepadodas, un pieveic mūs divās dubultspēlēs. Uz laukuma vēl cīnās Ginta/Mario pret Cedric Francisco/Lubimorovu. Un tad tas brīdis ir klāt! Uzvara ar 13:7, uzvara visā mačā 17:14 un ceļazīme uz EuroCup finālturnīru rokās!

Emocijas! Prieks! Gods! Lepnums! Malači ????????????????????????

Posted by SK Upesciems /petanque/ on Sestdiena, 2019. gada 27. jūlijs

Tā kā mūsu mačs noslēdzās visvēlāk, tas saņēma daudz pārējo dalībnieku un līdzjutēju aplausus. Tūlīt sekoja sacensību komandu prezentācijas pasākums ar parādi un Šveices klubā spēlējošā pasaules čempiona vieniniekos Maiky Molinas godināšanas ceremonija. Pēdējā dienā pietrūka motivācijas spēlē pret grupas uzvarētājiem – mājiniekiem, tāpēc likumsakarīgs zaudējums ar 2:29. Neskatoties uz to, ieraksts vēsturē atstāts un klubs pirmoreizi tiek finālā.

Komandas spēlētāji Ženēvas posmā: Katya, Ginta, Mario, Dens, Dzintars, Juris (Šamanis) un debitants Gints Mistris.

VISI REZULTĀTI

Raksta autors: Alvis