2019. gada 13.- 14. Aprīlī Luksemburgā norisinājās CEP (Confédération Européenne de Pétanque) kongress. Kongresā Latviju pārstāvēja Juris Silovs (LPSF Prezidents) un Edgars Silovs (LSPF Valdes loceklis).
Attiecīgi biedru nauda tika palielināta par 20 eiro mūsu federācijai, bet klubu kausa maksa par 10 eiro. Katrai federācijai šīs maksas atšķiras, jo tās ir atkarīgas no licencēto spēlētāju skaita katrā valstī.
Pēc šī gada pieredzes, noteikti tiks rīkotas vēl tāda paša veida treneru apmācības, bet konkrēts laiks vai datumi apmācībām netika minēti.
Dopinga pārbaudes tiks veiktas uz alkoholu, un uz vieglajām narkotiskajām vielām- marihuānu (“Cannabis”).
CEP mārketinga vadītājs ar otru CEP valdes pārstāvi no Spānijas, cenšas iesaistīt starptautiskus investorus, no kuriem CEP varētu iegūt ziedojumus, kas savukārt palielinātu CEP budžetu un atvieglotu citu federāciju izdevumus.
Šoreiz CEP kongress tika pagodināts ar FIPJP (Fédération Internationale de Pétanque et Jeu Provençal) prezidentu Claude Azema. Viņa klātiene bija saistīta ar petankas neiekļaušanu olimpiskajās spēlēs. Viņš atvainojās, ka nav sanācis izcīnīt vietu olimpiskajās spēlēs, bet minēja, ka viss vēl nav galā un cīņa turpināsies. Vēl sekos vismaz 2 instances, kurās ir jāapstiprina “Breakdance” izvirzīto kandidatūru uz 2024. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Parīzē.
CEP prezidents uzsvēra, ka palīdzēs lietuviešien atrisināt situāciju, kas viņiem tur ir izveidojusies, jo Grieķijā esot bijis līdzīgs atgadījums, kā Lietuvā. Šobrīd, kā arī iepriekš, likumīgā federācijas ir esošā, nevis Lietuvas petanka sporta Asociācija.
Priekš 2020. gada Eiropas čempionāta rīkošanas, Edgars Silovs izveidoja prezentāciju, kuru visām federācijām, CEP valdei, Eiropas un Pasaules federācijas prezidentiem noprezentēja. Par ieguldīto darbu un prezentāciju tika izrādīta liela interese un saņemti slavējoši vārdi. Kā arī, pēc kongresa tika saņemti individuāli apsveikumi par darbu un tika izrādīta milzīga interese apmeklēt Eiropas čempionātu Rīgā. Latvija tagad ir starp tām federācijām, kuras ir nodibinājušas labas savstarpējās attiecības un sadarbību plašākā mērogā.
FIPJP grib mainīt noteikumu par bumbas piezemēšanos un apstāšanos. Atceroties lielo konfliktu vīriešu pasaules čempionātā TIR izsišanas vingrinājumos, kur finālā Francijas un Madagaskaras pārstāvji bija ļoti “iekarsuši”, Madagaskara visu laiku pārmeta Francijai, ka tās pārstāvis, bumbai knapi pieskaroties zemei, lec ārā no riņķa, savukārt pēc noteikumiem to darīt drīkstēja. Lai izvairītos no šādām situācijām, visticamāk, no riņķa drīkstēs izkāpt tikai tad, kad viņa būs pilnībā apstājusies. Vai tas attieksies tikai uz TIR, vai arī uz petankas spēlēm, nav vēl precīzi zināms. Šeit jāseko noteikumu atjauninājumiem FIPJP un CEP mājaslapās.
Vērsa uzmanību uz noteikumiem TIR, čempionātu un klubu kausa izcīņās. Tur februārī ir veiktas izmaiņas. Nejaucam čempionātu nolikumus ar spēlēšanas noteikumiem. Tika veidots dialogs ar Dānijas pārstāvi Henrik Toft, kurš rīkoja treniņu kursus un kurš novadīs kursus arī Latvijā.
Klubu kausa izcīņā un valsts izlašu formām Pasaules un Eiropas čempionātos, visai delegācijai ir jābūt vienādai, piemēram, nedrīkst spēlēt viens jakā, viens kreklā. Nedrīkst treneris sēdēt jakā un spēlētāji spēlēt kreklos. Katram uzrakstam, sponsoram ir jābūt pilnībā vienādam visai delegācijai, neatkarīgi vai spēlē, vai sēž malā. Delegācijas sastāvā ietilpst gan spēlētāji, gan treneris un delegācijas vadītājs.
Tas ir viss par ko tika runāts kongresā. Galīgie lēmumi būs zināmi, kad tiks saņemts kongresa protokols.

Ar cieņu
Edgars Silovs.