No 2013. gada 10. oktobra līdz 13. oktobrim, Itālijas galvaspilsētā Romā, notika Eiropas čempionāts Petanka sportā vīriešiem.

Latviju pārstāvēt devās Ventspils kērlinga kluba komanda, kuras sastāvā ir Ēriks Viļumovs, Māris Lācis un Kristaps Bože. Ventspilnieku trijnieks, šīs tiesības ieguva, izcīnot 2013.gada Latvijas čempiona titulu.

Latvijā petanku spēlē pavisam neilgi – no 2008.gada, tāpēc starptautiskās sacensībās spēle ar tādu valstu izlasēm, kur tradīcijas petankā veidojušās jau vairākus simtus gadu, ir liels izaicinājums. Pirmajās čempionāta spēlēs mūsu izlase piedzīvoja zaudējumus Luksemburgai (4:13), Ungārijai (7:13) un Skotijai (2:13), taču, ieguvuši cīņu rūdījumu, nākamājās spēlēs jau spēja izcīnīt uzvaras pār Ukrainu (13:10) un Bulgāriju (13:2), kas jāuzskata par ļoti labu panākumu. Pēc šiem panākumiem, piecu spēļu summā, 36 nāciju konkurencē mūsu izlase ieņēma 28.vietu, kas ļāva kvalificēties B grupā tālākai cīņai par Nāciju kausu jeb 17.- 32.vietu čempionāta kopvērtējumā. B grupā mūsu komanda nonāca spēcīgā apakšgrupā, kur bija spiesta piekāpties Īrijai (7:13) un Portugāles komandai (5:13), kas vēlāk arī izcīnīja 1.vietu B grupā. Rezultātā, EČ kopvērtējumā, Latvijas komanda ierindojās 31.vietā 36 komandu konkurencē. Taču galvenais šoreiz, nenoliedzami, ir iegūtā augstas raudzes spēļu pieredze tik nozīmīgā sporta forumā, kā Eiropas čempionāts.

Eiropas čempiona tituls tika izcīnīts A grupā, zelts tika Francijas komandai, sudrabs – Monako, bet bronzas godalgas – Spānijai un Itālijai.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā startēja ar SIA ”Sportland”, Ventspils kērlinga kluba un Latvijas petanka sporta federācijas atbalstu.

Latvijas Petanka sporta Federācija pateicas mūsu komandai, par cīņas sparu un godam aizvadīto Eiropas čempionātu.