Pagājušās nedēļas nogalē, 24. un 25. jūlijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā notika starptautisks petankas turnīrs “Ventspils 2021”. Turnīrs, kas norisinājās jau divpadsmito reizi, ir izveidojies par nozīmīgākajām sezonas sacensībām petankā Ventspilī. Pirmajā sacensību dienā – sestdien par Ventspils kausu sacentās 14 trijnieku komandas, bet svētdien dubultspēļu disciplīnā par kausiem cīnījās 22 pāri.
Komandas šogad tika pārstāvētas ar spēlētājiem no trīs valstīm – Francijas, Lietuvas un Latvijas. Mājiniekus – Ventspils kērlinga klubu pārstāvēja divas trijnieku un piecas divnieku komandas, bet vairāki kluba spēlētāji bija iesaistījušies jauktās komandās gan trijnieku sacensībās, gan dubultspēlēs. Abās sacensību dienās pirmajai spēlei pretiniekus noteica izloze, tālāk tika aizvadītas trīs spēļu kārtas pēc Šveices sistēmas, kam sekoja finālturnīrs, kura trīs spēlēs par Ventspils kausiem cīnījās astoņas labākās komandas, bet pārējās cīnījās par augstāku vietu grupā un turnīra kopvērtējumā.

Trijnieku sacensībās labāko astoņniekā iekļuva Ventspils kērlinga kluba spēlētāju Agitas Puriņas, Ingas Apmanes un Francijas spēlētāja Patrika Audiarna (Patrick Houdiarne) komanda “Nyons” un trīs kluba komandas – “Kurland Masters” – Raido Blumbergs, Nauris Bogdanovičs, Andris Padrevics, Kristaps Stepiņš, komanda “Ventiš”, kurā startēja Jautra Grosbārde, Viesturs Grosbārdis un Sandijs Viļumovs, un komanda “Vasara” (Gunta Millere, Aija Rudzīte, Dace Zīle), kā arī divas Lietuvas komandas “B3 Vetra” un “Boules LT”, divas Latvijas klubu komandas – “Warriors” un “KA komanda”.

Līdz fināla cīņai par zelta kausu, līdz tam nezaudējusi nevienu spēli, nonāca komanda “Nyons”, kur tā satikās ar komandu no Upesciema “Warriors”, kuras sastāvā spēlēja viens no pagājušā gada turnīra uzvarētājiem Edgars Silovs, Vladislavs Djomins, Arturs Akmentiņš un Anastasija Kuznetsova. Ļoti sīkstā cīņā, kas noritēja bez laika limita, laužot spēles gaitu no 5:11 uz 13:11, uzvaru svinēja pieredzējušais Patriks Audiarns kopā ar ventspilniecēm Agitu Puriņu un Ingu Apmani. Jāpiezīmē, ka Patriks Ventspils turnīrā piedalās jau piekto reizi, un šogad ir atkārtojis savu 2011. gada sasniegumu, kad otrajā Ventspils turnīrā izcīnīja uzvaru. Pirms turnīra kluba jaunajiem spēlētājiem bija arī lieliska iespēja treniņā – meistarklasē mācīties no pieredzējušā meistara.

Trešo vietu komandu sacensībā izcīnīja komanda no Lietuvas – Boules LT (S.Limontas, B.Liontiene, G.Račkus), ceturtajā vietā atstājot KA komandu, kurā cīnījās ģimene – Dace, Gints un Gusts Mistri. Tālākās vietas spēcīgākajā grupā izcīnīja ventspilnieku komandas “Kurland Masters”, “Ventiš” un ‘Vasara”, astotajā vietā Lietuvas viesi – komanda “B3 Vetra”.

Arī dubultspēļu labāko astoņniekā, tieši tāpat, kā pagājušajā gadā, iekļuva trīs ventspilnieku pāŗstāvētas komandas – Raido Blumbergs un Andris Padrevics, Inga Apmane un Juris Keišs, Agita Puriņa un Patriks Audiarns., kā arī divas Lietuvas spēlētāju komandas – Jūlija Brukliene un Jūrius Bruklys, Sigita Limontas un Gintaras Račkus, sporta kluba Upesciema Warriors komanda – Anastasija Kuznetsova un Edgars Silovs, Upesciema/Ērģemes komanda Denijs Kuzma un Imants Zvirbulis, pagājušā gada turnīra dubultspēļu uzvarētāji Lelde Stūre un Dens Neilands.

Par zelta kausu dubultspēļu finālā cīnījās Agita Puriņa un Patriks Audiarns, kuri pirms tam pusfinālā pārspēja Ingu Apmani un Juri Keišu, pret Anastasiju Kuznetsovu un Edgaru Silovu, kuri, savukārt, pusfinālā ar viena punkta pārsvaru pieveica ventspilniekus Raido Blumbergu un Andri Padrevicu. Ar rezultātu 13:8 par dubultspēļu uzvarētājiem kļuva Anastasija Kuznetsova un Edgars Silovs, otrajā vietā Agita Puriņa un Patriks Audiarns, bet bronzas kausu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Raido Blumbergs un Andris Padrevics, kuri cīņā par trešo vietu uzvarēja Ingu Apmani un Juri Keišu.

Visi turnīra rezultāti būs skatāmi Latvijas petanka sporta federācijas mājaslapā www.petanque.lv.

Turnīru organizēja Ventspils kērlinga klubs, ar Ventspils pilsētas pašvaldības un Latvijas petankas sporta federācijas, SIA „Olimpiskais centrs ”Ventspils””, Ventspils brīvostas pārvaldes un SIA „Venden” atbalstu.

Ventspils kērlinga klubs
Turpmākai informācijai:
Andris Padrevics
VKK petanka sekcijas vadītājs
Tālr. +371 29125772