No 12. līdz 14. novembrim Spānijas pilsētā Santa Suzannā norisinājās 18. Pasaules čempionāts petankā junioriem, kurā Latviju pārstāvēja “Warriors” komanda – Ando Paļeļunas, Bruno Paļeļunas, Marta France un Katrīna France, komandas trenera vietas izpildītājs Andis Paļeļunas. Kluba “Warriors” jaunieši tiesības pārstāvēt Latviju ieguva, uzvarot šī gada Latvijas junioru čempionātā.
Kopumā čempionātā korona vīrusa izplatības dēļ piedalījās 22 jauniešu komandas. Latvijas jaunieši spēles sāka tikai sestdien, 13. novembrī, jo savlaicīgu ierašanos Santa Suzannā aizkavēja aviosatiksmes problēmas. Pirmajās divās spēļu kārtās mūsu komanda saņēma tehniskos zaudējumus 7:13 pret Beļģijas un Monako komandām. Toties sestdien, ierodoties laukumos, jaunieši bija ļoti motivēti, cīņasspara pilni, kas arī atspoguļojās spēļu rezultātos. Trešajā kārtā mūsu jaunieši spēlēja ar Singapūru un pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 13:2. Nākamā spēle notika ārā laukumos, un Latvijas jaunieši sastapās ar spēcīgo Itālijas komandu. Lai arī spēcīga, Itālijas komanda tika apspēlēta ar rezultātu 13:8. Spēle bija ļoti spraiga, un tajā ļoti svarīga bija ne tikai komandas spēlētprasme, bet arī psiholoģiskā noturība. Nākamā spēle – ar Dāniju. Tieši psiholoģiskās noturības jauniešiem pietrūka šajā spēlē, jo, sākotnēji esot vadībā ar 8:0, beigās Latvijai tomēr zaudējums ar 8:9.
Tas bija sāpīgs, ļoti sāpīgs zaudējums un, tomēr neraugoties uz to, pēc Šveices izspēļu reglamenta 5 spēlēm mūsu jauniešu komanda bija iekļuvusi otrajā astotniekā! Pasaules čempionāta turnīra tabulā redzam, ka Latvija ierindojusies augstajā 16. vietā, apsteidzot tādas komandas kā Itālija, Šveice, Zviedrija, ASV, Singapūra, Izraēla.
Pirmajā izslēgšanas (play off) spēlē skaidrs, ka 16. vietas ieguvējiem nākamajā spēlē jāsastopas ar visspēcīgākajiem pretiniekiem – 1. vietas ieguvējiem – un tā ir Francijas pirmā komanda. Spēle notika 1. laukumā ar daudzu Francijas līdzjutēju skaļu atbalstu savējiem. Spēles rezultāts 13:0 Francijas labā, tomēr spēles gaita nebija tik viennozīmīga, mūsu jaunieši spēlēja savu spēju līmenī. Francijas izlase spēles laikā nekļūdījās nevienā sitienā, tādēļ šoreiz ir vietā teiciens, ka viņi uzvarēja, nevis mūsējie zaudēja.
Sākotnēji paredzētā turnīra izspēle mainījās, un Nāciju kausa izspēlēs tika pievienotas arī komandas no otrā astotnieka. Nāciju kausa pirmajā spēlē Latvijas komandai pretiniekos Izraēlas komanda, kurai piekāpāmies ar rezultātu 3:13.
Turnīra noslēguma gala tabulā Latvija ierindota 9.-16. vietā kopā ar Igauniju, Čehiju, Angliju, Poliju, Spāniju 1, Dāniju un Maroku. Apsveicam un lepojamies ar mūsu jauniešiem, kuri ir ieguvuši līdz šim augstāko vietu pasaules čempionātā!
2021. gada pasaules junioru čempionu titulus ļoti sīvā cīņā ieguva Francijas otrā komanda, kura ar rezultātu 13:11 pieveica Madagaskaras komandu. Trešā vieta – Nīderlandei un Francijas pirmajai komandai. Nāciju kausu šogad ieguva Marokas jaunieši, pārspējot Dānijas komandu 13:2.
TIR sacensībās uzvarēja Ramanandraitsiory Faneva no Madagaskaras ar 46 punktiem. Visi Pasaules junioru čempionāta 2021 rezultāti pieejami Starptautiskās petankas federācijas mājaslapā fipjp.org.
Pasaules čempionāts Santa Suzannā notika ”zaļajā režīmā”, un tajā varēja piedalīties tikai dalībnieki ar vakcinācijas sertifikātiem. Paldies Spānijas Petankas sporta federācijai, kas sarīkoja šo čempionātu īsā laikā, aizstājot plānoto čempionātu Taizemē, kas atteicās no organizēšanas Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ. Tomēr organizācijā bija arī daudz uzlabojumu iespēju, piemēram, daļa laukumu spēļu hallē pēc lietusgāzēm bija dubļaini, burtiski ar peļķēm un ļoti mīkstu laukuma segumu. Trīs sacensību dienu laikā situācija netika būtiski uzlabota, un arī mūsu jauniešiem bija spēles, kas jāaizvada praktiski dubļainā laukumā.

Baiba Melnace
Latvijas delegācijas vadītāja