Eiropas čempionāts vienspēlēs vīriešiem un sievietēm risinājās skaistajā Itālijas mazpilsētā Savigliano no š.g. 4. līdz 7. oktobrim.
Sacensības notika slēgtos spēļu laukumos ar “smagu” segumu – pirms sacensībām laukumos tika uzbērta 10 līdz 30 mm šķembu virskārta. Sacensību dalībniekiem nebija viegli piemēroties šādiem laukumiem.
Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Latvijas čempionāta uzvarētāji ventspilnieks Raido Blumbergs un Boules kluba spēlētāja Agita Lejniece. Jāsaka, ka mūsu pārstāvji uz Eiropas petanka skatuves izskatījās pārliecinoši. Vispirms izspēlējot 5 Šveices spēļu kārtas Agita ierindojās 9. vietā 31 valsts starpā, Raido 13. vietā, startējot 33 valstu pārstāvjiem. Kā jau tas mēdz petankā būt, arī Latvijas pārstāvjiem labas spēles mijās ar ne tik spožām. Īpaši jāuzteic Raido uzvara (13:6) pār zviedru petanka “brīnumbērnu” Ali Abdi Adenu, kurš sacensību noslēgumā izcīnīja bronzas medaļu. Arī Agita paveica vairākus brīnumus – atspēlējoties no rezultātiem 1:6 (10:9), 2:8 (13:12) un 1:8 (10:9) tika pieveiktas attiecīgi Polijas, Igaunijas un Čehijas sportistes. Jāsaka, ka Polijas petankiste Katarzyna Blasiak izcīnīja sudraba medaļu (2016. g. bronzas medaļu). Agita pieveica arī š. g. bronzas medaļas ieguvēju Charlotta Larsson (Zviedrija) ar 13:6. Gala rezultātā Raido Blumbergs izcīnīja dalītu 13.-16. vietu, Agita Lejniece dalītu 9.-12. vietu. Šīs sacensības bija laba pieredzes skola mūsu spēlētājiem, it īpaši Raido, kuram šāda līmeņa un spriedzes mači bija pirmie.
Par 2018. gada Eiropas čempionu vīriešiem kļuva Diego Rizzi, kurš finālā skaistā un dramatiskā spēlē pieveica pazīstamo un pieredzējušo francūzi Henri Lacroix ar 13:11. Sieviešu finālā francūziete Sadrine Herlem pieveica iepriekš jau pieminēto polieti Katarzynu Blasiak (13:9).

Egils Lejnieks