Sestdien, 27. maijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā notika Latvijas čempionāta petankā sieviešu dubultspēlēs otrā, noslēdzošā posma spēles.

Sacensību pirmajā posmā, kas notika telpās ziemā, Ādažos, piedalījās 15 komandas, no kurām Ventspilī cīņu turpināja 11 komandas no sporta klubiem “Upesciems”, “Boule”, “JRFPC Upesciema Warriors”, “Petanks Ērģeme”, “Rīgas petanka” un Ventspils kērlinga kluba.

Pirmajā posmā uzvarēja Upesciema komanda (Ginta Miglāne un Laura Miglāne), taču ventspilniecēm saglabājās labas iespējas divu posmu kopvērtējumā savās mājās cīnīties par zelta medaļām – vispirms jau Ādažu posma otrās vietas ieguvējām Agitai Puriņai un Evitai Viļumovai, kā arī trešo labāko rezultātu sasniegušajām pagājušās sezonas Latvijas čempionēm dubultspēlēs Evai Martinsonei un Aidai Pētersonei.

Ventspilī dalībnieces aizvadīja septiņas spēles pēc Šveices sistēmas, kur pirmās spēles pretinieks tika noteikts atbilstoši čempionāta pirmā posma rezultātiem. Ventspilnieces Agita Puriņa un Evita Viļumova, zaudējot tikai vienu spēli sporta kluba “Upesciems” pārstāvēm Gintai Miglānei un Laurai Miglānei, ar vienādu punktu summu, bet labāku Buholca koeficientu, spēja izcīnīt pirmo vietu gan čempionāta 2. posmā, gan arī čempionāta zelta medaļas kopvērtējumā, otrajā vietā atstājot spēcīgo Upesciema komandu. Trešo vietu čempionāta 2. posmā un arī kopvērtējumā izcīnīja ventspilnieces Aida Pētersone un Eva Martinsone.

Latvijas čempionātu petankā organizē Latvijas petanka sporta federācija, tā Ventspils posmi notiek ar Ventspils kērlinga kluba un Ventspils Piedzīvojumu parka atbalstu.

REZULTĀTI
GALERIJA

Ventspils kērlinga klubs