Sestdien, 23. jūlijā, Ventspils Piedzīvojuma parka petankas laukumos notika Latvijas čempionāts sieviešu vienspēlēs, kur sacentās divdesmit dalībnieces no sešiem Latvijas sporta klubiem, tostarp Ventspils kērlinga klubu pārstāvēja deviņas dalībnieces.
Sākotnēji tika aizvadītas četras spēles pēc Šveices sistēmas, pēc kurām sešpadsmit dalībnieces tālāk jau pēc izslēgšanas spēļu principa cīnījās par medaļām un labākām vietām Latvijas čempionātā, bet pārējās tikai par iespējami labāku vietu un ranga punktiem.
Sešpadsmitniekā, kā pirmās, ar visām uzvarētām spēlēm, iekļuva Ērģemes sporta kluba pārstāves – divkārtējā Latvijas čempione vienspēlēs Lelde Stūre un Jekaterina Soika – abas tikko kā atgriezušās no Eiropas čempionāta petankā, kur Lelde Stūre sasniedza augsto dalīto 5.- 8. vietu vienspēlēs, bet Jekaterina Soika kopā ar ventspilnieku Andri Padrevicu izcīnīja bronzas medaļas Nāciju kausā. Kā nākošās sešpadsmitniekā ar trīs uzvarām iekļuva Ventspils kērlinga kluba petankistes Agita Puriņa un Inga Apmane, no ventspilniecēm ar divām uzvarām cīņu par medaļām turpināja arī Silva Vensberga, Eva Martinsone, Aija Rudzīte un Kristīne Ulberga. Pēc astotdaļfināla tālāk par godalgotām vietām turpināja cīnīties trīs ventspilnieces Agita Puriņa, Inga Apmane un Eva Martinsone. Ceturtdaļfināla spēlē Eva Martinsone ar rezultātu 7:13 piekāpās Leldei Stūrei, Agita Puriņa ar rezultātu 12:5 uzvarēja sporta kluba «Boule» spēlētāju Agitu Lejnieci, bet Inga Apmane ar rezultātu 10:8 pārspēja ērģemieti, pagājušā gada petankas ranga uzvarētāju sievietēm Gintu Miglāni, savukārt ērģemiete Jekaterina Soika sīkstā cīņā ar rezultātu 11:10 uzvarēja sporta kluba «Rīgas petanka» spēlētāju Ievu Annu Gulbi.
Pusfināla cīņā Ingai Amanei nācās piekāpties (4:13) Leldei Stūrei, bet Agita Puriņa spēja uzvarēt Jekaterinu Soiku (11:8). Pēdējo spēli par medaļām abas ventspilnieces aizvadīja pārliecinoši, uzvarot titulētās ērģemietes – finālspēlē Agita Puriņa ar rezultātu 13:7 uzvarēja Leldi Stūri, tā izcīnot savu pirmo zelta medaļu Latvijas čempionātā vienspēlēs. Savukārt, cīņā par bronzas medaļu Inga Apmane ar rezultātu 13:6 pārspēja Jekaterinu Soiku.
Čempionātu organizē Latvijas petanka sporta federācija (LPSF), Ventspilī tas notiek ar Ventspils kērlinga kluba atbalstu. Paldies Ventspils Piedzīvojumu parkam, un īpaša dalībnieču pateicība SIA “Pilsbūve” par izpratni, sacensību dienā apstādinot rodeļtrases izbūves darbus!
Ar Latvijas čempionāta petankā visiem rezultātiem var iepazīties LPSF interneta mājaslapā www.petanque.lv.

Ventspils kērlinga klubs
Andris Padrevics,
Ventspils kērlinga kluba petankas sekcijas vadītājs

LČ 2022 sieviešu vienspēļu medaļnieces