27. jūlija pēcpusdienā noslēdzās nozīmīgākais Ventspils petankas sezonas lielākais un krāšņākais notikums – 5. starptautiskais petankas turnīrs “Ventspils 2014”, kas divas dienas – 26. un 27.jūlijā norisinājās Ventspils Piedzīvojumu parkā. Šogad par Ventspils kausu cīnījās 24 tripletu komandas ar dalībniekiem no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Gruzijas un Latvijas.Divu turnīra spēļu dienu laikā katra komanda aizvadīja 10 spēles. Pirmajai spēlei pretinieks tika izlozēts, bet nākamās sešas spēļu kārtas turnīrā tika aizvadītas pēc Šveices sistēmas. Pēc septiņu spēļu rezultātiem komandas tika sarindotas 3 grupās, pirmais astoņnieks pēc Olimpiskā principa izspēles turpināja cīņu par uzvaru turnīrā, bet pārējās- par uzvaru grupā un maksimāli labāku vietu kopvērtējumā.

DSC_9822

 

Fināla cīņa par 2014.gada Ventspils kausu starp Latvijas komandu „MIG” no Upesciema un 2010.gada Ventspils kausa ieguvēju Lietuvas komandu no Šauļiem „Duktas” izvērtās vairāk kā divu stundu garumā, un netika pārtraukta ne saules svelmē, ne tai sekojošā smilšu vētrā, ne negaisā, ne lietū. Sīkstajā cīniņā pārāki izrādījās latvieši – komanda MIG (Ginta, Māris un Gatis Miglāni), uzvarot ar rezultātu 13:11. Trešo vietu izcīnīja pagājušā gada Ventspils kausa ieguvēji komanda „A3” no Lietuvas, 4. vietā atstājot komandu no Krievijas „Allez Bo-Bo”. Šogad pirmo reizi turnīra vēsturē Latvijas komandai ir izdevies izcīnīt Ventspils kausu, iepriekš divas reizes uzvarējušas Lietuvas komandas, bet pa reizei Francijas un Igaunijas komandas.Jāatzīmē, ka šajā gadā Ventspilī startēja spēcīgs viesu komandu sastāvs, par ko liecina arī fakts, ka turnīrā piedalījās četru valstu (Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas) federāciju prezidenti. Nopietnajā konkurencē labākā no ventspilnieku komandām – „deVilss” (Evita Viļumova, Ēriks Viļumovs un Māris Lācis) spēja izcīnīt 11.vietu, 12.vietā jauktā Latvijas un Lietuvas komanda, kurā startēja Agita Puriņa, „Lavīna” (Inga Apmane, Marta Kozinda, Judīte Matisone) – 13. vietā, „OK!” (Jautra Grosbārde, Silva Vensberga, Sandijs Viļumovs) izcīnīja 15. vietu.

Jau piekto gadu spēļu dienas Ventspilī aizritēja patiesi karstā vasaras svelmē, bet šoreiz noslēdzās vētraini – finālspēlē dabas kaprīzes lika rādīt spēlētājiem meistarību uz mainīga seguma visā spēles garumā – no saules nocietināta klona līdz pat brienamām ūdens peļķēm, kurās bija „jāpieskata” kašonets, lai tiešām neaizpeld.

Par veiksmīgu turnīra norisi tā organizators – Ventspils kērlinga klubs pateicas Ventspils pilsētas pašvaldībai, SIA „Olimpiskais centrs ”Ventspils””, SIA “Zvejnieku kompānija “Grifs”” un SIA „Venden” par atbalstu, paldies Piedzīvojumu parka personālam un Piejūras brīvdabas muzeja darbiniekiem par atsaucību pasākuma organizēšanā.

Paldies turnīra dalībniekiem – par spēli, par izturību, par draudzīgo atmosfēru visa turnīra gaitā – gan laukumos, gan atpūtas brīžos! Uz tikšanos nākamgad!

Petanka_Ventspils2014

Inga Apmane