Jau sesto reizi, 3. septembrī Upesciemā, sešās stundās Latvijas drosmīgākie petanka spēlētāji sacentās metienu precizitātē Latvijas čempionātā TIR. Katram bija savi mērķi un kā galvenais – uzlabot savu personīgo rezultātu. Šogad sevi pārbaudīja un možu sacensību garu uzturēja 23 pieaugušie un 5 jaunieši. Pirmo reizi turnīrā vienā grupā startēja vīrieši un sievietes, taču individuāli labākie un labākās tika sumināti atsevišķi.

Otro reizi turnīrs notika jauniešu U17 vecuma grupā. Rezultāti dažādi, līdzvērtīgas cīņas pusfinālos. Šogad finālā salaspilietis Sandis Dzenītis ar 22:7 pārspēja Kristapu Stepiņu no Rīgas un otro reizi kļuva par jauniešu čempionu.

Triju mērķa apļu konstrukcijas, pateicoties Jura Silova ieguldījumam, tika uzlabotas un vairāk tuvinātas Eiropas sacensību atribūtiem – tāpēc arī punktus sakrāt bija grūtāk kā pagājušogad. Priekšsacīkstēs, uzrādot otro labāko rezultātu (25 punkti), savu precizitāti nodemonstrēja Ginta Miglāne, kura bija labākā no mūsu sieviešu spēlētājām. Lai iekļūtu labāko astotniekā un turpinātu tālākās cīņas, šogad bija nepieciešams summā gūt 16 punktu. Vairāki spēlētāji uzstādīja personīgos rekordus. Lieliska sērija izdevās Edgaram Silovam no Upesciema, kurš, izsitot kašonetu trīs reizes pēc kārtas, uzstādīja jaunu Latvijas rekordu – 35 punkti. Pusfinālos vairākkārt mainījās līderi, uzvarētāji noskaidrojās pēdējos divos metienos un finālā šogad tikās Edgars Silovs pret Juri Silovu. Aizraujošais fināls, kurā spriedze, klātesošo klusums un gaviles radīja īpašas sajūtas, beidzās neizšķirti 15:15. Papildspēlē Edgars Silovs bija trāpīgāks un pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu TIR disciplīnā.

Liels paldies katram, kas ieguldīja sevi, četriem tiesnešiem un divām sekretārēm, kas nodrošināju raitu sacensību norisi.

 

LPSF vārdā – Ivars Dzenītis