2018. g. Latvijas komandu kausa izcīņas finālposms pulcēja sešas labākās klubu vienības, kuras Ropažos cīnījās par vienīgo ceļazīmi uz 2019. g. Eiropas klubu kausa izcīņu. Vēl nesākoties sacensībām, pretiniekiem tika sagatavoti pārsteigumi. Tā SK “Upesciema” klubs, pretēji ierastajam, par mājas laukumu izvēlējās SK “Boule” Gundara labi sagatavotos celiņus. Upesciema “Warriors” klubs savukārt, savā sastāvā bija iekļāvis Lietuvas petankas guru – Linasu Budrikas, tādējādi mēģinot šokēt savus pretiniekus.
Pirmās kārtas spēles parādīja, ka cīņa par titulu būs asa un neprognozējama. Jau otrajā kārtā izloze saveda pretiniekos abas Upesciema komandas. Derbijs! Rezultāts 16:15 parāda, cik līdzīga un dramatiska bijusi spēle. Iespējams, ka Lauras uzvara pār Linasu un Gintas izvilktā uzvara pār Edgaru Silovu bija tas stūrakmens, kas tika ielikts SK “Upesciems” kluba uzvaras pamatā.
Tālāk sekoja “Boules” uzvara pār “SK Upesciemu” un pirmās dienas noslēgumā četrām!! komandām bija vienāds uzvaru skaits – pa divām. Tas solīja intriģējošu otro fināldienu. Tā arī notika. SK”Upesciems ļoti līdzīgā spēlē pārvarēja Ventspils barjeru 17:14, bet “Warriors”, tā īsti negribot (kā dažiem likās), pieveica “Boules” klubu ar 16:15.
Pēdējā kārtā līderklubi vairs vaļības neatļāvās, un diezgan viegli (spriežot pēc rezultāta) pieveica savus pretiniekus.
Tādējādi piekto reizi par Latvijas Kausa ieguvējiem kļuva SK “Upesciems” draudzīgais kolektīvs, otrie – “Warriors”, trešie -”Boules” pārstāvji. Jāpiebilst gan tas, ka ja divu pēdējās kārtas maču rezultāti būtu pretēji, piecām komandām finišā bija iespējams vienāds punktu skaits!

Alvis Zīriņš