Noslēgusies 2019. gada sezona un Latvijas petankisti 2020. gada 15. februārī pulcējās uz sezonas noslēguma vakaru, kurš šogad norisinājās Turnas tautas namā. Kā vienmēr draudzīgā atmosfērā petankisti apsprieda iepriekšējo sezonu, dažādus sasniegumus un “starpgadījumus” petankas laukumos.
2019. gada sezonas reitinga uzvarētāji:
• Junioros – 1. vieta Lelde Stūre, 2. vieta Ando Paļeļunas, 3. vieta Alise Girgensone.
• Veterānos – 1. vieta Egils Lejnieks, 2. vieta Agita Lejniece, 3. vieta Gaļina Sosņina.
• Sievietēm – 1. vieta Laura Miglāne, 2. vieta Jekaterina Soika, 3. vieta Lilita Ābelīte.
• Vīriešiem – 1. vieta Raido Blumbergs, 2. vieta Egils Lejnieks, 3. vieta Andris Padrevics.
Jāatzīmē, ka šogad tika uzstādīts jauns rekords TIR (speciāls precizitātes vingrinājums) sievietēm – Marija Elizabete Silova (44 punkti) un Lelde Stūre, Ando Paļeļunas atkārtoja junioru rekordu, katrs gūstot 33 punktus.
Septembrī tika noskaidroti Latvijas Klubu kausa izcīņas uzvarētāji. Šogad par uzvarētājiem kļuva JRFPC “Upesciema Warriors”, otro vietu “izrāva” Ventspils kērlinga klubs, kurš pēdējā kārtā uzvarēja pagājušā gada čempionus – SK Upesciems (šoreiz palika trešajā vietā). Ceturtā vieta SK “Boule”, kuri vienīgie sīvā cīņā ar rezultātu 17:14 pārspēja uzvarētājus. Piektā vieta “Petanks Ērģeme”, bet sestajā Rīgas Petanka.
Jāatzīmē arī veiksmīgi nospēlētie Pasaules un Eiropas čempionāti.
No 18. līdz 23. novembrim Pasaules čempionātā Kambodžā sieviešu izlase (Laura un Ginta Miglānes, Eva Martinsone) izcīnīja 25.-32. vietu, bet juniori (Ando un Bruno Paļeļunasi, Andreijs Broks) izcīnīja 25. vietu. Turpat arī norisinājās Pasaules čempionāts TIR, kurā Ginta Miglāne ierindojās 30. vietā, bet Ando Paļeļunas 25. vietu.
Eiropas čempionātā vīriešu trijniekiem Bulgārijā Latvijas izlase (Edgars Silovs, Andris Padrevics, Raido Blumbergs, Nauris Bogdanovičs) izcīnīja 29. vietu, bet TIR sacensībās Edgaram Silovam 17. vieta.
Turpat Bulgārijā, Latvijas veterānu (55+) izlase, kuras sastāvā spēlēja Vilnis Frēlihs, Ivars Dzenītis, Egils Lejnieks un Agita Lejniece, izcīnīja augsto 15. vietu.
2. Pasaules čempionātā vienspēlēs un dubultspēlēs Latvijai, kuras sastāvā spēlēja Edgars un Juris Silovi, Lelde Stūre un Jekaterina Soika, rezultāti bija sekojoši: Leldei vienspēlēs 46. vieta, bet Edgaram 24. vieta. Dubultspēlēs Leldei ar Jekaterinu augstā 14. vieta, bet vīriešiem 25. vieta. Jauktajās dubultspēlēs, kurās spēlēja Jekaterina un Juris, tika izcīnīta 32. vieta. Kopumā piedalījās 51 valsts.
2020. gadā visi tiek aicināti gan uz vietējiem turnīriem, kuri jau ir ieguvuši starptautisku atzinību – Warriors Cup, Pavasara vitamīni, Ventspils Cup, Baltic Cup un Lapmežciema turnīrs.
Tāpat 2020. gada 17.-20. septembrī Rīgā, Ķīpsalā norisināsies pirmais Eiropas čempionāts vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Tāpat pirmo reizi pārstāvēt Latvijas izlasi ir apņēmušies U-23 vecuma spēlētāji.
Jāatzīst, ka mūsu vājais posms joprojām ir ziemas sezona. Diemžēl mums nav atbilstošu telpu, kur ziemā spēlēt petanku, kas “iecērt lielu robu” mūsu attīstībā. Bet tas netraucē turpināt iegūt augstas vietas un trenēties, spēlēt tādos apstākļos, kādi mums ir.

Veiksmīgu un sasniegumiem bagātu visiem 2020. gada sezonu.

Kristaps Stepiņš
Latvijas Petanka sporta federācijas ģenerālsekretārs