Noslēgusies 2018. gada sezona un Latvijas petankisti 2019. gada 9. februāri kuplā skaitā pulcējās uz ikgadējo sezonas noslēguma vakaru. Kā vienmēr draudzīgā un jautrā atmosfērā tika apspriesti iepriekšējās sezonas rezultāti, sasniegumi un “starpgadījumi” petankas laukumos.
Apkopojot 2018. gada sezonas reitinga rezultātus, par uzvarētājiem kļuva: junioru vērtējumā 1.v. Lelde Stūre – Ērģeme, 2.v. Sandis Dzenītis – Salaspils un 3.v. Āris Ozoliņš – Ropaži, sievietēm 1.v. Laura Miglāne – Carnikava, 2.v. Ginta Miglāne – Carnikava un 3.v. Agita Lejniece – Rīga, vīriešiem 1.v. Edgars Silovs – Upesciems, 2.v. Raido Blumbergs – Ventspils un 3.v. Nauris Boganovičs.
Jāatzīmē arī 2018. gada rekords TIR sievietēm – Agita Lejniece (30 punkti), (speciāls precizitātes vingrinājums) un atkārtots vīriešu rekords Andris Padrevics (44 punkti).
Šajā sezonā izlašu līmenī nostartējām savu iespēju robežās. Sieviešu trijnieks Eiropas čempionātā izcīnīja 21.-24. vietu, juniori Eiropas čempionātā izcīnīja 14. vietu. Juniors Sandis Dzenītis sasniedza teicamu rezultātu TIRā izcīnot 10. vietu.
Noteikti jāatzīmē Latvijas izlases sieviešu un vīriešu vienspēļu pārstāvju starts Savigliano (Itālija). Agita Lejniece (SK “Boule”) izcīnīja augsto dalīto 9.-12. vietu, bet Raido Blumbergs (Ventspils kērlinga klubs) dalītu 13.-16. vietu. Šie rezultāti vēlreiz pierāda, ka LPSF spēlētāju meistarība aug.
Saspringti tika aizvadīta Latvijas Klubu kausa izcīņa. Vēl pirms pēdējās spēļu kārtas izspēles četri klubi pretendēja uz čempiona titulu. Par uzvarētājiem kļuva SK”Upesciems”, 2.v. JRFPC “Upesciema Warriors”, 3.v. SK “Boule”, 4.v. SK “Petanks Ērģeme”, 5.v. “Ventspils Kērlinga Klubs”, 6.v. SK”Lapmežciema Vikings” un 7.v. SK “Rīgas Petanka”.
Jāatzīmē arī trīs turnīrus, kuri regulāri norisinās Latvijā – “Ventspils Kauss” (Ventspils), “Pavasara vitamīni” (Upesciems) un “Warriors Kauss” (Upesciems). Šogad šiem turnīriem pievienojās “Rīgas Petankas” organizētais “Līgo kauss” un Lapmežciema organizētais “Vikingu kauss”.
2019. gadā jāgatavojas ikgadējiem starptautiskajiem turnīriem Ventspilī, Upesciemā, Rīgā un Lapmežciemā. Starptautiskajā “arēnā” jau maijā notiks Pasaules Čempionāts Spānijā sieviešu un vīriešu vieniniekiem, sieviešu un vīriešu divniekiem, kā arī MIX. Rudenī notiks Eiropas Čempionāts vīriešu un veterānu trijniekiem Bulgārijā un svarīgākās 2019. Gada sezonas sacensības būs Pasaules Čempionāts Kambodžā junioru un sieviešu trijniekiem.
Apkopojot 2018. gada sezonu, jāsaka, ka tā ir bijusi “saspringta” un “sacensībām bagāta”. Mūsu spēlētāju rezultāti starptautiskajā mērogā arī ar katru gadu kļūst labāki, kas liecina, ka petanka Latvijā attīstās. Jāatzīst, ka mūsu vājais posms ir ziemas sezona. Diemžēl, mums nav atbilstošu telpu, kur ziemā spēlēt petanku, kas “iecērt lielu robu” mūsu attīstībā. Latvijas petankisti ir “sīksti”, tāpēc nekādas problēmas netraucēs mūsu attīstībai.

Veiksmīgu visiem 2019. gada sezonu, mazāk traumu un vēl vairāk augstvērtīgu sasniegumu Latvijas un Pasaules mērogā.

Juris Silovs
Latvijas Petanka Sporta federācijas prezidents