No 8. līdz 11. septembrim Bratislavā (Slovākijā) notika sieviešu trijnieku Eiropas čempionāts. Latviju šajā čempionātā pārstāvēja Laura Miglāne, Dace Īda, Inese Vaivade un Ginta Miglāne (trenera v.i.). Delegācijas vadītājas lomā šoreiz bija Natālija Lele. Izvērtējot sacensību rezultātus, jāatzīmē, ka mūsu spēlētāju meistarība ar katru gadu turpina augt. Gintai Miglānei pietrūka tikai divu punktu, lai iekļūtu Eiropas čempionāta astotniekā. Šeit jāatzīmē, ka pārsvarā uz TIR vingrinājumu brauc atsevišķs spēlētājs, kas ir specializējies šajā disciplīnā. Spēlētājs, startējot gan TIR sacensībās, gan komandu sacensībās, vienkārši fiziski un morāli ir pārguris, kas traucē sasniegt labākus rezultātus, kā arī spēlētājs nevar reizē veikt trenera pienākumus. Atrisinot šos jautājumus, ļoti iespējams, celtos arī mūsu spēles līmenis un rezultāti. Neskatoties uz šiem “nelielajiem” misēkļiem, kopējais komandas starts bija labs:
Latvija-Bulgārija 8:13 (Bulgārijai 8. vieta Nāciju kausā);
Latvija-Igaunija 13:8 (Igaunijai 10. vieta Nāciju kausā);
Latvija-Ukraina 10-13 (Ukraina iekļuva pirmajā grupā);
Latvija-Izraēla 7-13 (Izraēlai 2. vieta Nāciju kausā);
Latvija-Slovākija 4-13 (Slovākijai 7. vieta Nāciju kausā; šajā spēlē izpaudās liels skatītāju “spiediens” uz spēlētājām).

Nāciju kausā:
Latvija-Krievija 6-13 (Krievijai 5. vieta Nāciju kausā);
Latvija-Grieķija 13-8 (Grieķijai 14. vieta Nāciju kausā);
Latvija-Turcija 8-13 (Turcijai 6. vieta Nāciju kausā).

Noslēgumā Latvijas izlase izcīnīja 11. vietu Nāciju kausā, apsteidzot Lietuvu, Monako, Somiju, Grieķiju un Džērsiju. Kopumā jāatzīmē, ka izlasei ir potenciāls. Pilnveidojot treniņu procesu, mēs varam cīnīties ar pirmā divpadsmitnieka komandām. Reizē arī gribētos atzīmēt un pateikt paldies turnīra organizatoriem Slovākijas Petankas federācijai par lieliski noorganizēto Eiropas čempionātu.

Juris Silovs