No 16. līdz 18. septembrim Bulgārijas kūrortpilsētā Albenā notika 5. Eiropas čempionāts veterānu (55+) komandām. Latviju pārstāvēja kluba “Boule” pieredzējušie spēlētāji – Vilnis Frēlihs, Ivars Dzenītis un Egils Lejnieks, kuri ceļazīmi bija izcīnījuši uzvarot Latvijas čempionātā. Izlases sastāvs tika papildināts ar nacionālā čempionāta otrās vietas ieguvēju – Agitu Lejnieci.
Čempionāts notika slēgta tipa sporta hallē, kuras grīdas segums tika pielāgots čempionāta vajadzībām. Apakšējo kārtu veidoja paklājveida segums, radot metiena pielāgošanas problēmas bumbas piezemējuma vietas atsperīguma dēļ. Virskārtā bija smilts un grants maisījums, papildināts ar bezšķautņu akmeņu kārtu.
CEP nopietni pievērsās čempionāta nolikuma 8. punkta ievērošanai attiecībā uz alkohola lietošanas aizliegumu. Uz alkohola testu izlases veidā tika uzaicināts pa vienam spēlētājam no katras komandas. No mūsējiem “laimīgā” loze tika Vilnim, kurš pārbaudi izturēja ar rezultātu 0,00. Par to, vai kādas valsts pārstāvis ticis diskvalificēts, informācija netika publiskota.
Čempionāts tika izspēlēts pēc formāta – 5 spēles pēc Šveices sistēmas, nosakot 16 spēcīgākās komandas, kas turpina cīņu par čempionāta uzvarētāja titulu, savukārt pārējās – par Nāciju kausu. Kopā piedalījās 28 valstu komandas.
Kvalifikācijas spēles laiks 75 min + 2 izspēles, pārējās spēles – bez laika limita.

Kvalifikācijas spēles
Dānija (0:5; 0:9; 5:9; 6:9; 6:13)
• Egils, Ivars, Vilnis
Spēle ritēja ar nospiedošu dāņu meistarības un taktikas pārsvaru, pēc 2 izspēlēm nonākot iedzinējos ar 0:9. Trešajā izspēlē neveiksmīgs dāņu pēdējās bumbas piezemējums, kašonetam nonākot brīvā vietā, ļauj mums gūt 5 punktus. Nākamajā izspēlē gūstam vēl vienu punktu, taču pēc tam dāņi gūst 4 punktus un spēle ir beigusies.

Grieķija (3:0; 5:0; 9:0; 9:1; 12:1; 13:1)
• Agita, Ivars, Vilnis
Pretēji iepriekšējai spēlei, šoreiz ar veiksmīgām izspēlēm gan pieliekot, gan izsitot, nonākam vadībā 9:0. Grieķi manāmi steidzas, cenšoties pēc iespējas ātrāk izspēlēt bumbas. Jāpiemin, ka grieķiem īsti nebija izpratnes par petanka spēles ētiku, rezultātā Grieķijas veterāniem sagādājām lielāko zaudējumu turnīrā.

Ukraina (2:0; 5:0; 6:0; 7:0; 7:3; 10:3; 12:3; 13:3)
• Agita, Ivars, Vilnis
Ņemot vērā iepriekšējo uzvaru pār grieķiem, nolemts sastāvu nemainīt. Tas attaisnojas, un ukraiņi spiesti dažādot spēli, taču mūsu iespēlētais trijnieks veiksmīgi tiek galā – pamatā Agitai un Ivaram pieliekot, Vilnim izsitot.
Vienīgos 3 punktus pretinieks gūst 5. izspēlē, kad mums neveicas ar pielikšanu un arī mēģinājums izsist pretinieka bumbu ir nerezultatīvs.

Somija (1:0; 1:1; 1:4; 1:7; 1:8; 2:8; 2:13)
• Egils, Agita, Ivars
Pie bilances 2-1 nonākam pie augstvērtīga pretinieka. Somiem izcila sitēja spēle – 50% no izsistajām bumbām – karo. Mūsu rezultatīvākais sitējs Vilnis brīvprātīgi bija pieteicies palikt rezervistos. Lai arī mūsu “pointa” rezultativitāte sasniedza 50%, ar to nepietika un piedzīvots smags zaudējums, 2 izspēlēs gūstot katrā pa 1 punktam.

Norvēģija (3:0; 3:1; 7:1; 9:1; 13:1)
• Egils, Agita, Vilnis
Visātrāk uzvarētā spēle, kurā mūsu pielikšanas precizitāte 63% un izsišanas – 80% (4 no 5). Norvēģi pie 1:9 nomaina spēlētāju, taču tas viņu situāciju neglābj un mēs, gūstot 4 punktus, svinam uzvaru.

Ar bilanci 3-2 turpinām cīņu par iekļūšanu starp 8 labākajiem un tam nepieciešams izkļūt no apakšgrupas ar 2 uzvarām. Kā trīspadsmitie esam apakšgrupā ar Somiju (4.), Vāciju (5.) un Dāniju (12.). Uzdevums nav viegls.

16 labāko komandu spēles par iekļūšanu labāko astotniekā
Somija (0:5; 0:7; 0:8; 4:8; 7:8; 7:12; 9:12; 9:13)
• Egils, Ivars, Vilnis
Pēc 3 izspēlēm šķiet, ka spēle ātri beigsies, taču pie 0:8 sākam spēlēt drosmīgi, gūstot 4 punktus, pēc tam vēl 3 un rezultāts samazināts līdz minimumam. Seko neveiksmīgi “pointi” un somi izvirzās vadībā ar 12:7. Nākošajās 2 izspēlēs esam precīzi, gūstam vēl pa punktam un liekam somiem nervozēt. 9. izspēlē mūs neglābj pat Viļņa karo un somi gūst trīspadsmito punktu. Vilnim laba statistika – sišanas rezultativitāte 64%, taču kā redzams – ar to ir par maz.

Vācija (3:0; 3:4; 3:5; 3:7; 3:10; 5:10; 5:13)
• Agita, Ivars, Vilnis → Egils
Vācija, zaudējusi Dānijai, nonāk pretiniekos mums. Izdzīvošanas spēle, ko apzinās abas puses, jo zaudētājam čempionāts būs beidzies.
Iesākam spēli veiksmīgi, taču 2. izspēlē Vilnim spēle nav tik sekmīga. Vācieši vairākkārt veiksmīgi izsit un aiziet priekšā ar 10:3. Nolemjam Vilni mainīt pret Egilu. Nākamajā izspēlē 2 punktus atgūstam, taču izlieto sasmelt neizdodas un atzīstam Vācijas pārākumu.
Nākamajā spēlē vācieši revanšējas dāņiem un kopā ar somiem iekļūst labāko astotniekā.

Ņemot vērā, ka abas spēles tika zaudētas, čempionāts bija beidzies, taču par sasniegto ir gandarījuma sajūta. Pieredze un pārliecība, ka, esot drosmīgiem, uzlabojot un pieslīpējot individuālo meistarību, atsakoties no egoisma, rīkojoties taktiski, Latvija var sasniegt augstus mērķus. Lai izdodas!

Kopvērtējumā Latvijas veterānu izlase 28 valstu konkurencē ierindojās augstajā 15. vietā.

Par čempioniem tika kronēti Francijas izlase ar leģendāriem spēlētājiem sastāvā – Christian Fazzino, Jean-Marc Foyot, Christian Lagarde, Fernand Riviere, finālā ar 13:4 uzvarot Zviedriju. Savukārt Nāciju kausā ar 13:1 Slovēnija uzvarēja Austriju.

Veterānu komandas trenera v.i. Ieviņa Dzenīte