No 9. līdz 11. novembrim Ķīnas pilsētā Kaihua notika 16. pasaules čempionāts petankā sieviešu komandām. 42 dalībvalstu vidū Latviju gada lielākajā turnīrā pirmo reizi pārstāvēja SK Boule komanda (Agita Lejniece, Velta Millere un Ieviņa Dzenīte).

Šoreiz čempionāts tika rīkots atklātos laukumos. Lai gan gaisa temperatūra dienā svārstījās no +15ºC rītā un vakarā līdz +23ºC dienas vidū, tas netraucēja pielāgoties spēlei tik ļoti kā lietus, kas vienu dienu lija intensīvi, liekot organizatoriem apgādāt visas spēlētājas ar lietusmēteļiem. Lai arī brīžiem uz laukumiem bija izveidojušās palielas peļķes, neviena spēle netika pārtraukta vai atcelta. Mums laika apstākļi nebija šķērslis, jo, kā Velta teica, “pie tādiem esam pieraduši”.
Čempionāta spēļu kārtība paredzēja 5 kārtas pēc Šveices sistēmas, pēc tam izslēgšanas spēles cīņā par pasaules čempiona titulu vai Nāciju Kausu. Vienas spēles laiks 40 minūtes + 2 papildus izspēles (ja kāda no komandām nav sasniegusi 13 punktus).

Latvija – Skotija 13:6 (1-0; 2-0; 2-0; 0-2; 2-0; 3-0; 0-2; 0-2; 3-0)

Pēc izlozes Latvijai pirmā spēle “ielozēta” pret Skotiju. Spēle sākās ar Latvijas pārsvaru, pirmajās trīs izspēlēs gūstot 5 punktus, lielā mērā pateicoties Skotijas “šuteres” neveiksmīgai spēlei. Svarīgi, ka Agita visā spēlē izsita 6 no 10 pretinieču bumbām. Turpmākajās izspēlēs mūsu komanda nedeva iespēju skotietēm izvirzīties vadībā un, noturot komfortablu pārsvaru, jau debijas spēlē izcīnīja pirmo uzvaru.

Latvija – Dānija 2:13 (1-0; 0-1; 0-5; 1-0; 0-3; 0-2; 0-2)

Uzvara pirmajā spēlē nodrošināja spēcīgu pretinieku otrajā kārtā. Dānijas komanda spēlēja izcili – rezultatīvi pointeru metieni un tikpat rezultatīva bumbas izsišana, kam Latvijas trijnieks nespēja pretoties, lai arī Agita izsišanā bija precīza 4 no 7 metieniem. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāpiemin Dānijas lieliskais sniegums arī turpmākajās spēlēs – pēc 5 kārtām vienīgā komanda, kas spēja uzvarēt 5 spēlēs.

Latvija – Šveice 6:13 (0-3; 0-1; 2-0; 0-2; 0-2; 0-4; 2-0; 2-0; 0-1)

Šveices komandas spēlētājas bija ar lielāku pieredzi petankā, taču garajā spēlē mēs katrā izspēlē centāmies likt lietā savu prasmi. Vairākkārt šveicietes punktus savā labā guva tieši ar pēdējiem metieniem, apliecinot savu pārākumu.

Latvija – Singapūra 13:3 (1-0; 3-0; 0-2; 2-0; 3-0; 3-0; 0-1; 1-0)

Šīs spēles laikā līņāja lietus un Singapūras spēlētājām (jaunākajai bija tikai 15 gadi) nepadevās izsišana. Viņas centās piemest pie kašaneta, taču arī ne visai veiksmīgi, tādējādi atdodot iniciatīvu mūsu valsts pārstāvēm, kuras veiksmīgi to izmantoja, gūstot pa 2 vai 3 punktiem izspēlē. Labāk izpratām laukuma īpatnības un pelnīti uzvarējām.

Latvija – Madagaskara 1:13 (0-3; 0-1; 0-2; 0-1; 0-1; 0-2; 0-2; 1-0; 0-1)

Piektajā kvalifikācijas spēlē jāspēlē ar spēcīgo, un kā vēlāk izrādīsies, čempionāta finālisti Madagaskaru, kurai gan pēc 4 kārtām bija ar tāda pati spēļu bilance kā mums 2-2. Madagaskara pierādīja savu meistarību gan metienu precizitātē, gan taktiskajā izpildījumā, nedodot nekādas iespējas gūt mums vairāk punktus. Pretinieces izcili veica izsišanas darbības, bieži ar carro, taču mūsu uzvarētā izspēle tika pašu spēkiem izcīnīta.

Latvija – Somija 13:1 (1-0; 3-0; 1-0; 5-0; 2-0; 0-1; 1-0)

Ļoti svarīgajā spēlē mūsu komandas spēlētājās maksimāli koncentrējās katram metienam un visās izspēlēs nodemonstrēja savu labāko sniegumu. Somijas komanda veica spēlētāju maiņu, mainīja lomas, taču tas nespēja izsist no ritma stabili spēlējušo Latvijas komandu. Izcili piemešanas metieni Veltai, augsta izsišanas precizitāte Agitai (10 no 13), veiksmīgi pēdējie Ieviņas metieni nodrošināja pārliecinošāko uzvaru Latvijas petanka komandu vēsturē. Agitas veikumu īpaši atzinīgi novērtēja Somijas valstsvienības treneris.

Latvija – Šveice 5:13 (0-5; 0-3; 1-0; 3-0; 0-2; 0-2; 1-0; 0-1)

Astotdaļfinālspēle par Nāciju Kausu astoņos no rīta sākās pagalam nesekmīgi – šveicietes pēc divām izspēlēm izvirzījās stabilā vadībā. Pamodāmies, saņēmāmies, sākām atspēlēties un pēc ceturtās izspēles, kurā tika gūti 3 punkti, pretinieces manāmi satraucās. Pēc komandas apspriedes Šveices spēlētājas “ieslēdza apgriezienus” un, viena otru aizvietojot izsišanā, pabeidza spēli savā labā. Latvijas dāmu komanda parādīja cienījamu spēli pret Šveices čempionāta dubultspēļu uzvarētajām.

Par pasaules čempionēm kronētas Francijas spēlētājas, kuras finālā ar 13:6 pieveica madagaskarietes. Te jāpiemin, ka Francijas komanda bija īpaši gatavojusies, lai atgūtu čempiona titulu, kas pēdējo reizi tika izcīnīts 1994. gadā. Mums labi zināmās šveicietes Nāciju Kausa finālā uzvarēja malaizietes 13:8.

Individuālās metienu precizitātes TIR čempionātā pirmo reizi Latviju pārstāvēja Agita Lejniece. Lielais satraukums, iespējams, spēku izsīkums pēc atbildīgajām spēlēm neļāva sasniegt augstvērtīgu rezultātu un ar 6 punktiem 37. vieta. Par trīskārtējo pasaules čempioni kļuva kambodžiete Le Leng, finālā uzvarot Taizemes sportisti 43:38.

Debitējot pasaules čempionātā, Agita Lejniece, Velta Millere un Ieviņa Dzenīte izcīnīja 3 uzvaras 7 spēlēs, punktu attiecība 53-62 un šis ir patreiz labākais panākums Latvijas sieviešu komandu petanka vēsturē.

REZULTĀTI
GALERIJA

Ivars Dzenītis
Latvijas delegācijas vadītājs