31. jūlijā Upesciema stadionā norisinājās ikgadējais Latvijas čempionāts petankā jauktajās dubultspēlēs. Šogad dubultspēļu pārus drīkstēja veidot no dažādiem klubiem un kopumā sacensībās piedalījās 33 pāri. Komandas aizvadīja 5 spēles pēc Šveices sistēmas un 3 “play-off” spēles.

Kā vienīgā komanda ar 5 uzvarām pēc Šveices sistēmas bija SK Upesciems un SK Petanks Ērģeme jauktais pāris – Māris un Ginta Miglāni, kuri šajā disciplīnā par čempioniem kļuva 2016. gadā. Kā vienīgā komanda, kura “iespraucās” TOP 8 ar 3 uzvarām un 2 zaudējumiem pēc 5 kārtām Šveices sistēmā bija Rīgas petankas pirmā komanda – Aividss Švarcs un Ieva Anna Gulbe.

Ceturtdaļfinālu spēles izvērtās ļoti aizraujošas un piesaistīja lielu uzmanību no citiem spēlētājiem. Jau pieminētie Māris ar Gintu sīvā cīņā pārspēja Aividu un Ievu (11:8).
Pagājušā gada sudraba medaļas ieguvēji Inga Apmane (Ventspils kērlinga klubs) un Juris Keišs (Rīgas petanka) ar rezultātu 13:0 pārspēja Lapmežciema Vikingi divnieku (Dens Neilands, Laura Martinsone), kuriem šis bija pirmais Latvijas čempionāts, spēlējot kopā.
BSK Boule spēlētāji Vilnis Frēlihs un Velta Millere ar rezultātu 13:7 pārspēja Ventspils kērlinga kluba spēlētājus Raido Blumbergu un Evu Martinsoni (abi izcīnīja bronzas medaļu šajā disciplīnā 2019. gadā).
Līdz pēdējam metienam arī nebija skaidrs pēdējais pusfinālists, kur sacentās ilgi kopā spēlējošais divnieks no BSK Boule – Agita un Egils Lejnieki un iepriekšējo trīs gadu čempioni – Lilita Ābelīte un Edgars Silovs (JRFPC Upesciema Warriors). Spēle beidzās ar rezultātu 11:10, par labu BSK Boule komandai.
Abās pusfināla spēlēs uzvarēja jau pieminētās BSK Boule komandas, attiecīgi, Egilam un Agitai uzvarot Ingu un Juri (13:5), Veltai ar Vilni uzvarot Gintu ar Māri (13:11).
Pēc pusfināliem bija skaidrs, ka neatkarīgi no rezultātiem, abas spēles par medaļām būs aizraujošas. Spēlē par 3. vietu VKK un Rīgas Petankas divnieks spēja revanšēties Upesciema un Ērģemes jauktajai komandai un izcīnīt bronzas medaļas (13:6).
Bet finālā ar rezultātu 13:5 uzvarēja Vilnis un Velta, kuriem abiem šis ir pirmais zelts jauktajās dubultspēlēs, bet jau trešo sudraba medaļu (iepriekš 2013.g. un 2016.g.) ieguva Egils un Agita.
Lai arī pēc laika prognozēm bija liela varbūtība, ka lietus iztraucēs spēlētājiem, tomēr tā nenotika, un spēlētāji bija sagatavojuši gan formas, gan paši bija sagatavojušies, lai nospēlētu pēc iespējas labāk.
Paldies arī SK Upesciems klubam par sacensību organizēšanu!

REZULTĀTI

Sacensību sekretārs
Kristaps Stepiņš