No 6-9 novembrim Bordo piepilsētā Bassens notika devītais Eiropas Junioru čempionāts Petankā, kurā trešo reizi 22. valstu saimē, spēlēja Latvijas komanda. Tās sastāvā – salaspilietis Sandis Dzenītis (SK Boule), Marija Elizabete Silova no Upesciema (SK Upesciems) kā arī rīdzinieks Reinis Frēlihs (SK Boule).

Pēc priekšsacīkstēs izcīnītajām vietām, pirmās 12 komandas cīnījās par Eiropas čempiona titulu un pārējās par Nāciju Kausu. Priekšsacīkstēs Latvija, vairākkārt zaudējot, piekāpās pieredzējušām Eiropas komandām un turpināja cīnīties par Nāciju Kausu, kur apakšgrupas pirmajā spēlē zaudēja Somijai 2:13, taču pēc tam izšķirošā, ļoti spraigā spēlē, būdami spēles gaitā zaudētājos 2:11, prata saņemties un uzvarēja vienaudžus no Igaunijas ar 13:11. Uzvara mums nodrošināja iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā, taču Igaunijas junioriem turnīrs bija beidzies. Vēlreiz zaudējām Somijai un tagad ceturtdaļfinālā pretiniekos Austrija, kas priekšsacīkstēs pieveica spēcīgo Turciju. Latvijas komanda demonstrēja lielisku, vienotu komandas spēli un, lai arī spēles gaitā zaudēja 3:6, izcīnīja nozīmīgu uzvaru pār Austriju 13:11. Nāciju kausa pusfinālā mums pretī Dānija, kas tika uzskatīti par favorītiem. Mēs, būdami vairākkārt vadībā, godam cīnījāmies pret fiziski spēcīgu un pieredzējušu komandu, taču šoreiz spēles galotnē spriedze bija parāk liela un mūsu gados jaunajiem junioriem zaudējums 9:13. Kopvērtējumā izcīnījām dalītu 15-16 vietu, apsteidzot Austriju, Somiju, Angliju, Monako, Čehiju, Slovākiju, Igauniju, kas ir lielākais sasniegums Latvijas petankā. 2014. gada Eiropas čempiona tituls šogad Francijai un Nāciju kauss Šveicei.

Čempionāta laikā tika noskaidrots indivduālās precizitātes metienu (TIR) čempions. Katru valsti pārstāvēja viens sportists un te salaspilietis Sandis Dzenītis kvalificējās otrajai kārtai. Ar stabilu rezultātu (13. punkti) kopvērtējumā ierindojās 16. vietā, apsteidzot Dānijas, Anglijas, Ungārijas un vēl trīs sportistus.