No 10.11.2022. līdz 13.11.2022, Boulodrome Gilbert Louis, Saint Yrieix, Francijā, norisinājās Eiropas klubu kauss, kurā no Latvijas piedalījās JRFPC “UPESCIEMA WARRIORS”, kura sastāvā spēlēja Edgars Silovs, Juris Silovs, Artūrs Akmentiņš, Vladislavs Djomins, Mārtiņš Jirgensons, Linas Budrikas, Anastasija Kuzņecova, Marija Elizabete Silova un Jolanta Sokolova. Diemžēl pēdējā brīdī, apstākļu dēļ viens spēlētājs nevarēja piedalīties un nācās braukt 7 spēlētājiem. Daļai dalībnieku šīs bija pirmās tāda līmeņa sacensības, kur viņi, tāpat kā pieredzējušie spēlētāji, ieguva lielisku pieredzi.
Sacensības norisinājās pēc grupu izlozēm, kam sekoja arī Barrage sistēma un izejot pēc tā bija top 14, kas cīnījās par galveno kausu (EuroCup) un otrs top 12 cīnījās par FedCup jeb Nāciju kausu. Abos bija princips, ka, ja zaudē play-off, sacensības beigušās. Kopumā piedalījās 26 valstis, kuras tika sadalītas septiņās grupās, kur no katras grupas pirmās un otrās vietas ieguvēji (savstarpējās spēlēs cīnījās par vietu sadalījumu grupā) turpināja spēles par galveno titulu, tikmēr pārējās komandas cīnījās par Nāciju Kausu. Mūsu komandai pēc izlozes grupā nācās stāties pretim pieredzējušiem klubiem: Slovēnija, Dānija un Zviedrija. Visas šīs valstis pēdējo gadu laikā ir uzrādījušas lieliskus rezultātus Eiropas un Pasaules čempionātos, jo viņu sastāvos bija pieredzējuši spēlētāji.
Neskatoties uz izlozi,spēlētāji bija noskaņoti uz maksimāli labiem rezultātiem.
Pirmais klubs,pret kuru spēlējām bija no Slovēnijas ”VILA ANA Petanque Club”, kur spēles noslēdzās ar rezultātu 6:25 par labu Slovēnijas klubam.
Pēc vienspēlēm,diemžēl visi zaudējumi,bet pēctām sekoja dupleti,kuros 2 mūsu divnieki izcīnīja uzvaras un tas nozīmēja,ka ir jāuzvar abi tripleti.Komanda bija ļoti labi sadalījusi spēlētājus kā spēlēt un izskatījās,ka ir izredzes uzvarēt.No sākuma spēles gāja ļoti līdzīgi abām komandām,bet beigās MIX triplets piekāpās un zaudēja,tādējādi arī otrai komandai nebija vērts cīnīties un arī zaudēja.
Nākamā spēle bija pret Dānijas klubu ‘’Boule Hedebo/KIF’’,kur ar rezultātu 2:19 par labu Dānijas komandai nācās samierināties ar zaudējumu. Pēc vienspēlēm,vienīga uzvara bija Edgaram Silovam.Lai gan vēl divi spēlētāji varēja izcīnīt uzvaras,bet beigās piekāpās. Neskatoties uz to vajadzēja uzvarēt 2 dupletus.Diemžel visi dupleti zaudēja,kas nozīmēja to,ka nevajadzēja spēlēt tripletus un otrā sacensību diena bija mums noslēgusies.Balstoties pēc jaunās sistēmas (Barrage),’’JRFPC UPESCIEMA WARRIORS’’nevajadzēja spēlēt pret Zviedrijas klubu.
Pēc savstarpējām spēlēm, Latvijas komanda ieņēma ceturto vietu, kas nozīmēja spēļu turpināšanu Nāciju Kausa grupā.Izslēgšanas spēles 1. kārtā Latvijas komanda ar rezultātu 9:17 piekāpās Norvēģijas klubam ‘’Groruddalen PK’’.Pēc nospēlētājām vienspēlēm bija 3:3.Tālāk sekoja Dupleti,vienīgie kas no mūsu kluba uzvarēja bija Edgars Silovs un Artūrs Akmentiņš,tas nozīmēja,ka abiem tripletiem bija jāuzvar,kas nav viegli.Komandas bija sadalītas ļoti labi un likās,ka ir iespēja uzvarēt,bet diemžēl MIX triplets piekāpās un tas nozīmēja,ka parastajam tripletam nebija nozīmes spēlēt un līdz ar to noslēdzās EuroCup 2022 priekš Upesciema Warriors.
JRFPC “UPESCIEMA WARRIORS” kopvērtējumā palika 9.-12. vietā Nāciju Kausa grupā, aiz sevis atstājot klubus no Somijas,Skotijas, Austrijas.
Par čempioniem kļuva Francijas klubs Petanque Arlancosie, kura sastāvā ir pieredzējuši spēlētāji, Eiropas un Pasaules čempionātu uzvarētāji un dalībnieki. Finālā viņiem pretī bija Monako klubs, kura spēlētāji tāpat kā Francijas klubā bija ar pieredzi bagātiem spēlētājiem. Monako klubs arī iepriekšējā gadā bija finālā un piekāpās spraigā cīņa citam Francijas klubam.Šogad bija daudz ātrāk un bez intrigas,jo pēc dubultspēlēm jau bija zināms uzvarētās un nevajadzēja spēlēt tripletus.Nāciju kausā jeb FedCup par uzvarētājiem kļuva Norvēgijas klubs,kurš finālā uzvarēja Slovēnijas klubu.

Marija Elizabete Silova