22. februārī Rīgā norisinājās atlases sacensību pirmā kārta sieviešu trijniekiem lai noskaidrotu, kura komanda jau jūnijā pārstāvēs Latvijas izlasi Eiropas čempionātā. Atlases komandas drīkstēja būt veidotas no dažādiem klubiem un kopumā tika pieteiktas 7 komandas no sporta klubiem- SK “Boule”, JRFPC “Upesciema Warriors”, “Petanks Ērģeme”, “Rīgas Petanka” un Ventspils kērlinga kluba.
Komandas izspēlēja apļa turnīru, kurā vienas spēles garums bija 55 minūtes un vēl divas kašonetu izspēles. Jāpiemin, ka, neskatoties uz to, ka katra spēle ilga vairāk kā stundu, ne visas spēles tika izspēlētas līdz 13 punktiem. To, ka cīņas izvērtās saspringtas un sīvas, pierāda tas, ka ceturto vietu no pirmās vietas šķīra tikai 1 punkts, kā arī, ka starp pirmo un otro vietu, lai noteiktu pirmās kārtas uzvarētāju, vajadzēja skaitīt visu spēļu punktu attiecību, jo abas komandas savstarpējo spēli nospēlēja neizšķirti 9:9.
Par pirmās kārtas uzvarētājām kļuva “Petanks Ērģeme” jaunpienācējas – Jekaterina Soika, Ginta Miglāne un Laura Miglāne. Otrajā vietā SK “Boule”/JRFPC “Upesciema Warriors” komanda – Agita Lejniece, Ieviņa Dzenīte, Velta Millere, Marija Elizabete Silova. Trešajā vietā šoreiz Ventspils kērlinga kluba un “Petanks Ērģeme” jauktais trijnieks – Aida Pētersone, Eva Martinsone, Lelde Stūre.
Atlases otrā kārta notiks 29. februārī Ventspilī. Atlases uzvarētāji būs tā komanda, kura divu posmu summā savāks vismazāko vietu summu.

1. KĀRTAS REZULTĀTI

Kristaps Stepiņš
Latvijas Petanka sporta federācijas ģenerālsekretārs