Sestdien, 6.jūlijā Ventspils Piedzīvojumu parkā notika Latvijas čempionāts petankā vīriešu dubultspēlēs. Čempionātā sacentās 12 komandas no sešiem klubiem. Komandu kopskaits nebija liels, taču uz starta izgāja gandrīz visi šajā sezonā labākie petankisti, jo likme bija ne tikai Latvijas čempionu tituls, bet arī tiesības pārstāvēt Latviju nākamā gada pasaules čempionātā dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Ventspils kērlinga klubs tika pārstāvēts ar divām komandām – pagājušā gada čempioniem šajā disciplīnā Raido Blumbergu un Andri Padrevicu, un Nauri Bogdanoviču un Itallo Šromu, kam debija šajā disciplīnā.
Sākotnēji dalībnieki aizvadīja četras spēles pēc Šveices sistēmas, pēc kuru rezultātiem Raido Blumbergs un Andris Padrevics bija labākie, cīnoties bez zaudējumiem. Diemžēl, nozīmīgajā ceturtdaļfināla spēlē ventspilnieki sīkstā cīņā piekāpās sporta kluba «Kangars» spēlētājiem Artūram Akmentiņam un Raivim Stepiņam, kas neļāva turpināt cīņu par medaļām, bet tikai par piekto vietu, kas ar diviem panākumiem izslēgšanas spēlēs arī tika izcīnīta. Savukārt, ventspilnieki Nauris Bogdanovičs un Itallo Šroms izcīnīja 9. vietu. Par 2024.gada Latvijas čempioniem kļuva sporta kluba «Kangars» komanda – Dāvids Lindbergs un Vladimirs Belijs, sudraba medaļas izcīnīja sporta kluba «Rīgas petanka» pārstāvji Aividss Švarcs un Juris Keišs, bronzas medaļas – sporta kluba «Upesciema Warriors» spēlētājiem Jurim Silovam un Edgaram Silovam.
Latvijas čempionātu petankā organizē Latvijas petanka federācija, tā posmu norisi Ventspilī nodrošina Ventspils kērlinga klubs, ar Ventspils Piedzīvojumu parka atbalstu. Ar Latvijas čempionāta petankā visiem rezultātiem var iepazīties LPSF interneta mājaslapā www.petanque.lv, informācija arī federācijas Facebook kontā www.facebook.com/petanquelv

Ventspils kērlinga klubs
Turpmākai informācijai:
Andris Padrevics,
Ventspils kērlinga kluba petankas sekcijas vadītājs
29125772