Sacensības norisinājās Latvijas standartiem atbilstošos laukumos (>3×13,5) Ropažu novada “Valgundās”. Laukumu izmēri, seguma kvalitāte deva iespēju šā turnīra spēlētājiem pilnībā demonstrēt gadu gaitā iegūto prasmi un praktiski izslēdza tik ļoti iecienītos nejaušības faktorus.
Šoreiz sacensībās piedalījās piecas komandas. To starpā arī debitants – “Rīgas Petanka” ar rūdītāko Latvijas petankistu Aivīdu Švarcu priekšgalā. Jāpiezīmē, ka “Rīgas Petanka” un “SK Boule” ir Latvijas vecākie klubi, kuri šā gada 19. augustā atzīmēja 10 gadu pastāvēšanas jubileju.
Otro gadu pēc kārtas uzvarētāju godā Upesciema komanda, kura sezonā saņēma krietnu papildinājumu – Eiropas un Pasaules čempionātos rūdīto Gintu Miglāni. Niknāko pretestību čempioniem spēja izrādīt Ropažu “Kaimiņi” (SK Boule). Pēdējie gan tālākajā turnīra gaitā “sabruka” un samierinājās ar ceturto vietu.
Ne pārāk nopietna attieksme pret komplektāciju liedza komandai “Teika” pacelties augstāk par otro vietu. Bet potences bija pašas lieliskākās.
Pirmās divas komandas krietni atrāvās no tuvākajiem sekotājiem “Warriors” komandas.
Diemžēl jākonstatē, ka veterānu skaits mūsu vidē neglābjami aug. Ko tas dos petanka attīstībai Latvijā – rādīs tikai nākotne.

SK “Boule” valdes loceklis un veterāns Gundars Lasmanis