Spēles stratēģija

Ieskatam dažas, pēc mūsu ieskatiem būtiskākās, spēles stratēģijas nianses.

raw-strategy-1

Ļoti svarīgs moments – komandas komplektācija. Ideālā variantā katrs no spēlētājiem ir spējīgs izsist pretinieka bumbas vai kašonetu. Nedaudz sliktāka situācija, ja komandas sastāvā pastāv specializācija.

raw-strategy-2

Par pašu spēli. Sākot spēli jācenšas nomest pirmo spēles bumbu 1,2 līdz 0,5 metru attālumā tieši priekšā kašonetam. Citādam spēles atribūtu izvietojumam nav tik liela nozīme, jo šajā gadījumā pretinieks gūst zināmas priekšrocības. Pirms katra metiena ir jāizvērtē bumbu izvietojums attiecībā pret kašonetu, bumbas piezemējuma vietas līdzenums, cietums un cik bumbu ir atlicis katras komandas rīcībā. Spēles gaitā jācenšas aizsargāt savas bumbas ieskaites rādiusu. Ir variants, kad jums nav citas izvēles, kā vienīgi izsist kašonetu (skatīt shēmu), novirzot to tuvāk savas komandas bumbām.

raw-strategy-3

Citā situācijā, kad pretinieka rīcībā ir palikušas pietiekama daudzuma spēles bumbas, tad jāmēģina savu pēdējo bumbu novietot aiz kašoneta, līdz ar to pretiniekam radīsies zināmas tālākās izspēles problēmas.

raw-strategy-4

Trešajā situācijā labākais variants ir mēģināt pievirzīt tuvāk kašonetam jau izspēlēto bumbu. Neveiksmes gadījumā jūs izveidosiet spēcīgu aizsardzību un pretiniekam būs grūti iegūt vairāk par vienu punktu.

raw-strategy-5

Ja jūsu rīcībā ir vismaz trīs neizspēlētas bumbas, tad ir jēga nodarboties ar pretinieka bumbu izsišanu (skatīt shēmu)

Nākamajā variantā varam ieteikt piemest savu bumbu aiz izspēlētās lodes. Nav izslēgtas arī izsišanas iespējas. Bet ja izrādās, ka pretinieks ir labāks izsitējs?

Rakstu sastādījis Gundars Lasmanis
Pirmais LPSF prezidents