Sestdien, 3. jūlijā Ērģemes petanka laukumos vienlaicīgi norisinājās Latvijas čempionāts divās disciplīnās – sieviešu un vīriešu trijniekos. Salīdzinot ar pagājušo sezonu, sievietēm piedalījās par trīs komandām vairāk (9), bet vīriešiem par divām komandām mazāk (15). 10 stundu ilgajās sacensībās tika izspēlētas 5 Šveices sistēmas spēles un 3 “playoff” spēles.

Sievietēm pēc piecām kārtām piecas uzvaras “BSK Boule” trijniekam (A.Lejniece, I.Dzenīte, V.Millere), kuras sīvā un aizraujošā cīņā pusfinālā ar rezultātu 9:10 piekāpās laukumu saimniecēm – Ērģeme 2 (L.Ķibere, E.Sula, D.Kozlova), bet spēlē par trešo vietu ar rezultātu 13:9 uzvarēja Ventspils pirmo komandu (E.Martinsone, A.Pētersone, A.Puriņa) un izcīnīja trešo vietu. Otrajā pusfināla spēlē ne mazāk sīva, saspringta cīņa starp jau pieminēto Ventspils trijnieku un pagājušā gada čempionēm no SK “Petanks Ērģeme” (L.Miglāne, G.Miglāne, L.Stūre, J.Soika), kurām Šveices sistēmā vienīgais zaudējums pret jau pieminēto “BSK Boule” trijnieku (1:13). Pēc abiem pusfināliem bija skaidrs, ka 2021. gada Latvijas čempionātā sieviešu trijniekiem finālā savā starpā spēlēs abas vietējā kluba komandas. Lai arī finālspēle tika aizvadīta bez laika ierobežojuma, jau pēc aptuveni 45 minūtēm bija skaidrs, ka par jaunajām čempionēm ir kļuvušas Ērģeme 2 komanda, kuras ar rezultātu 13:3 uzvarēja Ērģeme 1 komandu. Ērģemes 2 komandai tas bija pirmais čempionu tituls spēlējot kopā, bet Sporta klubam “Petanks Ērģeme” otro gadu pēc kārtas ir čempiones šajā disciplīnā.

Vīriešiem Šveices sistēmā, lai tiktu TOP 8, no piecām spēlēm bija nepieciešamas vismaz trīs uzvaras. Kā astotā komanda, ar visu to, ka viena uzvara bija “bye”, no kuras netiek piešķirti buholca punkti, bija SK “Upesciems” ilgi kopā spēlējošais trijnieks (M.Miglāns, D.Kuzma, Dz.Seilis). Ceturtdaļfinālā viņiem pretī stājās JRFPC Upesciema Warriors trijnieks (K.Stepiņš, A.Akmentiņš, E.Silovs), lai arī SK “Upesciems” komanda visu spēles gaitu bija vadībā, beigās, pateicoties precīzākiem sitieniem, uzvaru izcīnīja Warriors komanda (13:10). Vēl viena ceturtdaļfināla spēle norisinājās līdzīgā scenārijā, kur iepriekšējo divu gadu čempioni no Ventspils (A.Padrevics, R.Blumbergs, N.Bogdanovičs) spēles beigās prata izlīdzināt rezultātu un apspēlēt “Rīgas Petankas” pirmo komandu (J. Keišs, A.Švarcs, G.Mistris) ar rezultātu 13:11. Tik pat interesanta cīņa izvērtās starp “IK “Doks”” trijnieku (V.Jurēvics, A.Jurēvics, A.Maspāns) un Warriors 2 (V.Djomins, M.Jirgensons, G.Greifs-Getliņš). Šajā cīņā uzvarēja jelgavnieki ar rezultātu 13:10, pirmo reizi tiekot LČ pusfinālā. Skatoties uz rezultātu, vienīgā cīņa ceturtdaļfinālos, kur viena komanda ieguva pārliecinoši vairāk punktus par otru, bija spēle starp “BSK Boule” pieredzējušo trijnieku (V.Frēlihs, I.Dzenītis, E.Lejnieks) un “mājiniekiem” Ērģeme 2 komandu (I.Ruņģis, J.Podnieks, S.Grauds), rezultāts 13:0 par labu “BSK Boule” komandai. Pusfinālu spēlēs, kurās jau bija novērojams neliels nogurums spēlētāju sejās, bet vienlaicīgi arī liels cīņasspars, finālā tika Warriors 1 (13:2 pret “IK “Doks””) un “BSK Boule” (13:4 pret Ventspils kērlinga klubu), kas nozīmēja, ka šajā LČ disciplīnā, tāpat kā sievietēm, būs jauni čempioni. Finālā ar rezultātu 13:3 pārāki bija Warriors komanda, bet spēlē par trešo vietu, kā atzina paši Doks spēlētāji “Bija pārsteigums, bet ne liels”, uzvaru ar rezultātu 13:5 izcīnīja “IK “Doks””, atstājot iepriekšējo gadu čempionus ceturtajā vietā.

Liels paldies visiem spēlētājiem, tiesnesei Ingai Apmanei un organizatora klubam SK “Petanks Ērģeme” par iespēju aizvadīt kvalitatīvas un aizraujošas sacensības. Nākamais Latvijas čempionāts ir ieplānots jau 17. jūlijā – veterānu trijnieki.